برای اینکه بدانیم چگونه پوستی صاف و بدون عیب داشته باشیم ابتدا باید بدانیم مزوژل چیست و چه وظیفه‌ای دارد.

با افزایش سن و تاثیر عوامل محیطی بر روی پوست صورت، پوست به تدریج کلاژن کمتری تولید می‌کند و اسید هیالورونیک خود را از دست می‌دهد و در نتیجه پوست صورت شادابی و لطافت خود را از دست داده و کدر و خشک می‌شود.

مزوژل با تزریق وارد پوست شده و سلول‌ها را با مواد مغذی موجود در آن تغذیه و آبرسانی می‌کند و در نهایت پوست را جوان می‌کند.

تزریق مزوژل با اسید هیالورونیک به جوانسازی و بازسازی پوست‌تان کمک می‌کند.

مزوژل همچنین تولید کلاژن و گردش خون در پوست را تحریک می‌کند و آنتی اکسیدان‌های آن ناحیه پوست را تقویت و بازسازی می‌کند.

مزوژل ها از چه موادی ساخته شده اند؟

مزوژل به عنوان یک درمان بی‌خطر و عالی در بین مردم شناخته شده است که حاوی موادی مانند: هیالورونیک اسید، کوآنزیم‌ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها می‌باشد.

اسید هیالورونیک: اسید هیالورونیک یکی از موادی است که باعث کلاژن سازی در پوست می‌شود و پوست را کاملا آبرسانی می‌کند. در نتیجه پوست دیگر خشک نخواهد شد. خشکی پوست تنها عامل ایجاد چین و چروک روی پوست است.

کوآنزیم‌ها: کوآنزیم‌ها شبیه ویتامین‌ها هستند و دشمن اصلی رادیکال‌های آزاد هستند (مولکول‌هایی که با الکترون‌ها جفت نمی‌شوند و به پروتئین‌ها حمله می‌کنند و باعث از دست دادن شکل آنها می‌شوند). کوآنزیم‌ها محافظ قوی در برابر عوامل بیماری‌زای پوست هستند.

اسیدهای آمینه: این مواد که اجزای اصلی پروتئین‌ها هستند، پوست را توپرتر و جوان‌تر می‌کنند. زیرا سلول‌ها را بازسازی کرده و کمبود آن در بدن باعث ایجاد چین و چروک در پوست می‌شود.

خوب!!! اکنون می‌دانید که مزوژل چیست. اکنون زمان آن است که با کاربردهای مزوگل آشنا شوید!!

مزوژل هم برای صورت و هم برای بدن برای درمان مشکلات پوستی در هر ناحیه قابل استفاده است.

کاربردهای تزریق مزوژل چیست؟

یکی از اصلی‌ترین کاربردهای تزریق مزوژل برای پر کردن فرورفتگی‌ها و چین و چروک‌های پوستی است. با این روش درمانی می‌توانید تمام مشکلات پوستی از جمله خطوط عمیق لبخند، اخم و یا اطراف چشم را بازسازی کنید.

از تزریق مزوژل برای متقارن کردن و شکل دادن به چانه‌ها نیز می‌توانید استفاده کنید. این تزریق باعث می‌شود صورت‌تان از حالت بی‌حالی و افتادگی دربیاید. مزوژل به شما کمک می‌کند تا چانه‌های متقارن با فرم درستی داشته باشید.

حتی زمانی که قسمتی از صورت‌تان دارای افتادگی‌هایی است، تزریق مزوژل می‌تواند این افتادگی‌ها را درمان کند و به آنها فرمی صاف و لطیف بدهد.

اگر صورت شما لاغر است می‌توانید با تزریق مزوژل به آن حجم بدهید. به ویژه گونه‌ها را می‌توان با این روش به راحتی پرحجم‌تر کرد.

 

مزوژل در کدام قسمت‌های بدن استفاده می‌شود؟

به غیر از صورت می‌توانید از تزریق مزوژل در سایر نواحی بدن‌تان نیز استفاده کنید و مشکلات وضعیت پوستی این نواحی را نیز بهبود و ترمیم کنید. نواحی مورد نظر عبارتند از:

 

کاندیدای اصلی تزریق مزو ژل چه کسانی هستند؟

در هر سنی که باشید و هر جنسیتی که داشته باشید می‌توانید برای حجم دادن، جوانسازی پوست و حذف مشکلات جزئی پوست صورت‌تان و سایر نواحی بدن‌تان از تزریق مزو ژل استفاده کنید و برای این روش درمانی کاندیدای خوبی هستید.

 

تزریق مزو ژل برای چه افرادی مناسب نیست؟

با اینکه این روش برای همه مناسب است ولی افرادی هستند که بهتر است از تزریق مزوژل استفاده نکنند. قبل از هر درمانی پزشک باید به صورت دقیق شما را معاینه کند و سابقه پزشکی و سلامت جسمانی شما را بررسی نماید. فقط با تایید پزشک متخصص است که شما می‌توانید هر درمانی را انجام بدهید. افراد زیر در حالت کلی کاندیدای مناسبی برای درمان تزریق مزوژل نیستند.

 

اثر مزوژل چه زمانی ظاهر شده و تا چه مدت ماندگار است؟

در بیشتر اوقات نتیجه اولیه را بعد از تزریق مزوژل خواهید دید. ولی برای تکمیل فرایند درمان باید دو روز صبر کنید.

مدت ماندگاری اثر مزوژل نیز به ویژگی‌های بدن هر فردی بستگی دارد. اما در حالت کلی مدت زمان ماندگاری مزوژل معمولاً بین ۶ الی ۹ ماه است. بعد از این مدت مزوژل به صورت تدریجی از ناحیه تزریق شده محو می‌شود و شما باید دوباره تزریق را انجام دهید. برای اینکه ماندگاری بالایی داشته باشید بهتر است تحت درمان پزشک متخصص قرار بگیرد تا پزشک میزان ماندگاری و دفعات تزریق شما را کنترل کند.

 

مزایای تزریق مزوژل

از آنجایی که سطح کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید در پوست از سن 30 سالگی به سرعت کاهش می‌یابد و در نتیجه علائم پیری مانند خطوط ریز و چین و چروک ایجاد می‌شود، مزوژل یکی از بهترین درمان‌ها برای تحریک تولید کلاژن و الاستین و معکوس کردن پیری است.

بعد از اولین جلسه ظاهری جوان‌تر خواهید داشت و خطوط و چین و چروک‌ها کاهش می‌یابد. معمولاً از آنجایی‌که درمان غیر تهاجمی است، مدت زمان کوتاهی را برای درمان سپری خواهید کرد.

 

مراقبت‌های پیش از تزریق مزوژل

مراقبت‌‌های پیش تزریق مزوژل برای رسیدن به نتیجه دلخواه بسیار مهم است و از شما خواسته می‌شود که این مراقبت‌ها را پیش از درمان مراعات کنید.

 

مراقبت‌های بعد از تزریق مزوژل

بعد از تزریق مزوژل قسمت تزریق شده را مالش یا ماساژ ندهید.

بعد از تزریق مزوژل تا یک روز کامل از انجام ورزش خودداری کنید.

بعد از تزریق مزوژل تا سه روز نباید در معرض نور مستقیم خورشید و گرمای زیاد قرار بگیرید.

بعد از تزریق مزوژل باید مصرف نمک را به حداقل برسانید.

بعد از تزریق مزوژل اگر تورم زیادی داشتید از کمپرس سرد روی قسمت تزریق شده استفاده کنید.

اگر بعد از تزریق مزوژل دردی در ناحیه تزریق احساس کردید با نظر پزشک می‌توانید مسکن استفاده کنید.

 

عوارض تزریق مزوژل چیست؟

تزریق مزوژل روشی کم تهاجمی با درد کم است و این درد نیز بسیار ناچیز بوده و بیشتر افرادی که این تزریق را انجام داده‌اند از آن شکایتی نداشته‌اند. تزریق با کمک یک سوزن خیلی نازک انجام می‌شود و بیمار اصلا متوجه تزریق نمی‌شود. اما پزشک برای به حداقل رساندن درد احتمالی معمولا از ژل بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند.

تزریق مزوژل درمانی ایمن با خطر بسیار پایین است و هر نوع عوارض جانبی و احتمالی مانند تورم، قرمزی و کبودی تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق خودبه‌خود از بین می‌رود. و اصلا جای نگرانی ندارد.

فقط به یاد داشته باشید که تزریق باید توسط پزشکی متخصص و معتبر و در محلی معتبر انجام شود و برند تزریق نیز معتبر و تایید شده باشد. با رعایت این موارد مشکل خاصی بعد از تزریق مزوژل نخواهید داشت. ولی اگر در انتخاب پزشک و محل و برند کوتاهی کنید احتمالا بعد از تزریق با عوارض جدی روبه‌رو خواهید شد.عوارضی مانند:

 

چند جلسه برای نتیجه مطلوب تزریق مزوژل نیاز است؟

روند درمانی هر فردی با در نظر گرفتن شرایط پوستی او توسط پزشک متخصص پوست و مو معلوم می‌گردد. به همین دلیل برنامه درمانی هر کسی متفاوت خواهد بود.

ولی در حالت کلی ۳ جلسه در فاصله‌های زمانی ۲ تا ۴ هفته برای تزریق نیاز است.

بهترین برند مزوژل چیست؟

برند جالپرو (JALUPRO) یکی از بهترین و معتبرترین برندهای مزو ژل موجود در جهان است. این برند تایید شده توسط CE محصول مشترک پژوهشگران ایتالیا و سوئیس است.

برند جالپرو محصولی تزریقی با ایمنی بسیار بالاست که مواد اولیه‌اش در حالت طبیعی در بدن انسان موجود است. این برند باعث تحریک سلول‌های فیبروبلاست پوست برای کلاژن سازی می‌گردد.

این برند توانایی بازیابی قابلیت ارتجاعی و افزایش حجم پوست را هم دارد. مدت ماندگاری تزریق جالپرو ۶ ماه است و بعد از این مدت باید دوباره ترزیق ترمیمی انجام شود.

یکی دیگر از معروف‌ترین و بهترین برندهای تزریق مزوژل که در ایران بسیار کاربرد زیادی دارد، برند فرانسوری رویتاکر (revitacare) است که به رویتاکر 715 شهرت دارد.

 

مقایسه درمان‌های دیگر با مزوژل

هر درمان پوستی که به آنها اشاره می‌شود کاملاً تایید شده‌اند و اینکه کدام روش برای شما بهتر است باید توسط پزشک متخصص مشخص شود. پزشک باید تعیین کند که شما برای کدام روش مناسب هستید و  کدام یک روی پوست شما نتیجه مطلوب و موثری به همراه دارد

 

تفاوت مزوژل با درمان مزوتراپی چیست؟

غلظت هیالورونیک اسید موجود در مزو ژل 15% است در صورتی غلظت هیالورونیک اسید موجود در مزوتراپی بین 1 تا 3 درصد است.

غلظت بالای هیالورونیک اسید در مزو ژل باعث بیشتر شدن آب میان سلولی می‌گردد و در نهایت بعد از تزریق پوست شفاف و جوان‌تر خواهد داشت.

بیشتر پزشکان باور دارند که مزوژل نوعی مزوتراپی است که باعث حفاظت از کلاژن پوست می‌شود و خاصیت‌‌های پر کنندگی بسیار بالایی دارد.

 

تفاوت میان مزوژل با پروفایلو چیست؟

هدف درمان پروفایلو تحریک کلاژن سازی پوست و رسیدن به ظاهری جوان‌تر همراه با پوستی محکم است. در حالی‌که با مزوژل می‌توان افزایش حجم و پر کردن خطوط چین و چروک را نیز انجام داد. اما این روش نیز مانند مزوژل می‌تواند روی ناحیه‌های مختلفی از بدن مانند صورت، گردن و دست انجام شود.

 

تفاوت میان مزوژل با ژل (فیلر) چیست؟

تفاوت اصلی مزوژل و تزریق ژل در مواد سازنده اولیه‌ای آنهاست. با اینکه ماده اولیه هر دو هیالورونیک است، ولی مزوژل مواد آبرسان و مغذی بیشتری برای ترمیم پوست ردر خود دارد. در حالت کلی هر دوی این روش‌ها ویژگی پر کنندگی (فیلر) را دارا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *