چین و چروک پیشانی یکی از رایج‌ترین موارد درباره پیری پوست است که افراد از آن شکایت می‌کنند. خوشبختانه، درمان‌هایی برای رفع چین و چروک‌های شما هستند که کمک می‌کند پیشانی‌تان تا حد ممکن صاف و بدون علائم پیری دیده شود. تزریق بوتاکس پرطرفدارترین روش درمانی در بین روش‌های غیرتهاجمی برای رفع چین و چروک پیشانی است، بسیاری از پزشک‌ها آن را به عنوان روشی ایمن و موثر برای صاف کردن چین و چروک‌های پیشانی سفارش می‌کنند.

تزریق بوتاکس یکی از موثرترین راه‌ها برای درمان و رفع چین و چروک پیشانی است که با شل کردن ماهیچه‌های پیشانی و در نتیجه کاهش چین و چروک‌ها انجام می‌شود. سم بوتولینوم همچنین مکمل سایر درمان‌ها، مانند درمان‌های سفت کردن پوست، میکرونیدلینگ و درمان‌های لیزری برای ظاهری صاف‌تر است.

 

علل اصلی چین و چروک پیشانی

برای درک بهتر فواید تزریق بوتاکس از جمله برای درمان چین و چروک پیشانی، مهم است که بدانید در وهله اول چه چیزی باعث ایجاد چین و چروک پیشانی می‌شود. عوامل زیادی هستند که می‌توانند باعث ایجاد چین و چروک پیشانی شوند که شامل حرکات تکراری، از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست به دلیل افزایش سن و نحوه استفاده از عضلات مختلف صورت می‌شود.

فعالیت عضله پیشانی که باعث بالا بردن ابروها می‌شود، عامل اصلی چین و چروک پیشانی است. ماهیچه حلقوی چشم که عضله اطراف چشم است نیز می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک‌های شعاعی شود که شامل خطوط پیشانی، خطوط پنجه کلاغی دور چشم و خطوط بالای ابرو می‌شود.

دو ماهیچه دیگر صورت، ماهیچه هرمی بینی و ماهیچه موجدار یا اخم یا چین نیز می‌توانند باعث ایجاد خطوط گلابلار (بین ابروها یا خط اخم) یا خطوط اخم (در پیشانی و در بین دو ابرو) شوند که به عنوان خطوط “یازده” روی پیشانی نیز شناخته می‌شود. خیره شدن از نورهای روشن یا دید ضعیف، تمرکز، اخم کردن و سایر حرکات مکرر می‌تواند باعث چروک شدن این نواحی شود. سن نیز قطعا یک عامل اصلی است. با بالا رفتن سن، حرکات بیش از حد، شلی پوست و نیروی جاذبه باعث می‌شود خطوط ظریف و چین و چروک نمایان شوند.

بوتاکس به عنوان درمان چین و چروک پیشانی

تزریق بوتاکس یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای رفع چین و چروک پیشانی است. به همراه دسته‌ای از تزریق‌های آرایشی دیگر، بوتاکس بهترین درمان برای چین و چروک‌های پیشانی است. درمان بوتاکس معمولاً سه تا چهار ماه طول می‌کشد تا افراد به درمان دیگری نیاز داشته باشند. با این حال، در ناحیه‌هایی که حرکت بیش از حد و مکرر است یا برای افرادی که متابولیسم بسیار سریع دارند، بوتاکس ممکن است کمی زودتر از بین برود. پس از بازگشت دامنه حرکتی در ناحیه تحت درمان، مراجعین باید درمان بعدی خود را انجام دهند. درمان پیشگیرانه این ناحیه‌ها به کاهش تشکیل چین و چروک در آینده کمک می‌کند.

 

کاندیدای خوب برای بوتاکس روی پیشانی

تزریق بوتاکس به عنوان درمان پیشگیرانه، موثرترین راه برای جلوگیری از چین و چروک‌هایی است که در حال شکل‌گیری است. اگر در اواسط تا اواخر دهه بیست و یا اوایل سی سالگی خود هستید و رگه‌هایی از خطوط در صورت خود مشاهده کرده‌اید، بهترین زمان است که تزریق بوتاکس را در یک مرکز زیبایی معتبر انجام دهید. اگر چهره شما مستعد ایجاد خطوط است، باید به بوتاکس پیشگیرانه فکر کنید. هر چه دیرتر برای شروع درمان بوتاکس اقدام کنید، خطوط استاتیک روی صورت شما بیشتر حکاکی شده و رسیدن به نتایج دلخواه سخت‌تر می‌شود.

 

نتایج قابل انتظار پس از بوتاکس برای چین و چروک پیشانی

به عنوان یک تزریق زیبایی، تزریق سم بوتولینوم از نظر بسیاری در جوان‌تر نشان دادن پوست، شگفتی‌ساز است. مطمئناً می‌توانید انتظار داشته باشید پوست صاف‌تر و سفت‌تر با چین و چروک کمتری داشته باشید، به ویژه اگر آن را به طور مداوم آن را انجام دهید. بوتاکس یک تعدیل‌کننده عصبی است که تغییرات مرتبط با افزایش سن را در پوست به حداقل می‌رساند و هنگامی که توسط یک پزشک تزریق کننده با تجربه و متبحر انجام شود، نتایج می‌تواند کاملا طبیعی به نظر برسد. معمولاً چند روز طول می‌کشد تا درمان شروع شود و 10-14 روز طول می‌کشد تا اثر کامل درمان را ببینید.

 

خطرات و عوارض تزریق بوتاکس روی پیشانی

خطرات و عوارض جانبی ناشی از تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک پیشانی خیلی کم است. بسیاری از خطرات و عوارض با پزشک متخصص و مجرب به حداقل می‌رسد. واکنش‌های کوتاه مدت مانند کبودی، تورم و سردرد همگی جزئی هستند و به سرعت برطرف می‌شوند.

یک عارضه جانبی ممکن است زمانی رخ دهد که بوتاکس بیش از حد تجویز شود، که می‌تواند عضله را به شدت فلج کند. در اثر تزریق بیش از حد، ابروهای شما نمی‌توانند حرکت کنند و پلک‌های شما کمی بیش از حد سنگین می‌شوند. در حالی که این نیز در نهایت طی دو هفته آینده از بین خواهد رفت، شما می‌توانید با انتخاب پزشک ماهر و با تجربه این عارضه را به حداقل برسانید.

شروع زودهنگام تزریق بوتاکس نیز می‌تواند چهره شما را در طول سال‌ها جوان و بدون تغییر نگه دارد، اگرچه پزشک‌ها در مورد زیاده‌روی در استفاده از آن هشدار می‌دهند. اگر بوتاکس بیش از حد تزریق شود، عضلات صورت شما حالت طبیعی خود را از دست می‌دهند. صورت شما باید بتواند به صورت طبیعی حرکت کند، اما نه به اندازه‌ای که باعث ایجاد چین و چروک شود.

پزشک متخصص شما باید با روشی محافظه‌کارانه‌تر کار روی چین و چروک‌های پیشانی‌تان را شروع کند. پزشک‌تان ممکن است با دوز کم کارش را شروع کند و سپس یک یا دو هفته منتظر بماند تا ببیند این مقدار دوز چگونه درر پوست‌تان جواب می‌دهد. با توجه به نتایج، پزشک‌تان ممکن است واحدهای اضافی را به پوست‌تان تزریق کند. این روش به پزشک‌تان فرصت می‌دهد تا مقدار مناسب تعداد واحدهای مورد نیاز برای پوست شما را بفهمد. بین تزریق‌ها معمولاً سه تا چهار ماه فاصله است.

 

روش‌های دیگر برای رفع چین و چروک پیشانی

اگر برای تزریق بوتاکس آماده نیستید، روش‌های دیگری نیز برای رفع چین و چروک پیشانی هستند. برای داشتن پوستی سفت و شاداب در طول سالیان، حفظ یک سبک زندگی سالم قطعاً ضروری است. نوشیدن الکل پوست را کم آب می‌کند و مصرف بیش از حد قند تأثیر منفی بر بدن شما دارد. هیدراته ماندن برای کاهش چین و چروک صورت و بهبود شلی پوست بسیار مهم است.

متخصصان پزشکی همگی متفق‌القول هستند که استفاده از کرم ضد آفتاب راهی آسان برای جلوگیری از چین و چروک و محافظت از پوست شما در برابر اثرات مضر آفتاب است. استفاده منظم از کرم ضد آفتاب می‌تواند چین و چروک‌هایی مانند خط اخم را کاهش و روند پیری ناشی از آسیب‌های خورشید را کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *