افتادگی سینه ها باعث برهم زدن اندام های کلی بدن خواهد شد و باعث می شود جذابیتی که زن در ابتدا داشته است را تخریب کند. خوشبختانه با پیشرفت علم، راهکار بسیار مناسبی برای برطرف کردن این مشکل به میان آمده است. تمام افرادی که با مشکل افتادن سینه رو به رو هستند می توانند با کمک جراحی لیفت سینه، حالت ابتدایی سینه هایشان را بازگرداند.

داشتن اندام های مناسب یکی از آرزوهای هر فردی است. فرقی نمی کند، چه مرد و چه زن، هر دو با داشتن اندام هایی زیبا و شاداب، احساس رضایت خواهند کرد. اما در بدن خانم ها ممکن است به دلایل مختلف مانند افزایش سن، ایراداتی در برخی از اندام های آن ها به وجود بیاید. شایع ترین ایراد یا مشکل که امروزه افراد زیادی با ان روبرو هستند، افتادگی سینه ها است.

در مورد این جراحی چه می دانید؟ جراحی لیفت سینه چیست و به چه صورت انجام خواهد شد؟ با ما تا انتهای این مطلب از وبسایت گروه جراحان ایران سبز همراه باشید تا هر آنچه را که لازم است در این مورد بدانید.

آشنایی با جراحی لیفت سینه

قبل از برگزیدن هر جراحی زیبایی، باید به خوبی در خصوص آن اطلاعات کسب کنید. این مسئله در مورد جراحی لیفت سینه نیز صدق می کند. ماستوپکسی، در واقع روشی است که به وسیله ان برای بالا بردن سینه ها استفاده می شود. این عمل یا ماستوپکسی به وسیله یک پزشک با تجربه و متخصص انجام خواهد شد.

پزشک با استفاده از تجربه و تخصصی که دارد، سینه ها را به سمت بالا می کشد و جوانسازی های لازم را در هر دو سینه ها انجام می دهد. بنابراین باید در خصوص تعریف جراحی لیفت سینه بگوییم، لیفت سینه عملی است که در ان سینه های پیر و توخالی به راحتی جوان و شاداب می شوند و نوک سینه ها نیز به طرف بالا خواهند رفت.

جراحی لیفت سینه چگونه انجام خواهد شد؟

جراحی لیفت سینه معمولا با طی کردن مراحلی آغاز خواهد شد. در ابتدا شما باید پیش پزشک جراح معاینه شوید و مشاوره های لازم را دریافت کنید. سپس پزشک با بررسی حال عمومی شما، رسیدگی خواهد کرد آیا شرایط جراحی لیفت سینه را دارید یا نه. بعد از آن، پزشک با دکتر بیهوشی صحبت خواهد کرد و بعد از تاییدات لازم شما را برای انجام جراحی آماده خواهد کرد.

قدم اول

بعد از این مرحله پزشک به صورت ایستاده و با استفاده از ماژیک قسمت هایی که برای اعمال برس و برداشتن پوست یا حتی انتقال هاله نوک سینه است را مشخص می کند.

قدم دوم

بعد از آن پزشک بیهوشی وارد عمل می شود و با در نظر گرفتن حساسیت های دارویی، کار بیهوشی شما را انجام خواهد داد. تزریق بیهوشی موضعی در این مرحله انجام خواهد شد تا برای بالا بردن سینه آماده شوید.

قدم چهارم

بعد از بیهوشی شما نوبت جراحی می رسد. پزشک قسمت هایی که مشخص کرده است را برش می زند تا لیفت سینه در آن قسمت ها انجام شود.

قدم پنجم

لازم است بدانید برش هایی که در زمان انجام جراحی لیفت سینه زده می شوند بیشتر به صورت لنگری هستند. قسمت های اطراف هاله نوک سینه بعد از برش برداشته خواهند شد و به محل جدیدی که پزشک تشخیص می دهند انتقال پیدا می کند. بعد از انجام تغییر و جا به جایی، قسمت های برش خورده پوست بخیه زده می شود. کار جراحی لیفت سینه در این مرحله به پایان می رسد.

قدم آخر

مگر اینکه پزشک تشخیص دهد که لازم است حتما خونابه ها از اطراف سینه پاک شوند. در این صورت لوله درن در یک طرف سینه نصب خواهد شد تا تمام خونابه های موجود از بدن بیمار خارج شوند. این کار باعث می شود میزان درد و تورم بیمار بعد از اتمام جراحی کمتر باشد.

جراحی لیفت سینه برای چه افرادی توصیه می شود؟

جراحی لیفت سینه به کلی برای افرادی که دچار افتادگی سینه شده اند توصیه خواهد شد. اما چند گروه هستند که بیشتر به ان ها توصیه می کنیم تا هر چه زودتر اقدام به انجام جراحی لیفت سینه کنند. این موارد شامل گروه های زیر می شود:

افرادی که به دلیل گرانش زمین به افتادگی سینه دچار شده اند، خانم هایی که به خاطر بالا رفتن سن و کاهش الاستیته پوست به افتادگی سینه دچار شده اند، زن هایی که سابقه شیردهی دارند، خانم هایی که به دلیل افزایش یا کاهش وزن، وزن سینه هایشان رو به پایین شده است و افرادی که به خاطر عدم تقارن نوک سینه ها به انجام این جراحی علاقه مند هستند، توصیه می کنیم هر چه سریعتر این جراحی را انجام دهند تا زودتر به احساس خوشایند خود برسند.

آیا جراحی لیفت سینه با درد شدید همراه است؟

یکی از ترس هایی که هر فردی در زمان جراحی زیبایی با آن رو به است، ترس از درد زیاد ناشی از عمل است. این طبیعی است که شما بعد از انجام هر عمل جراحی درد داشته باشید. اما در ناشی از انجام جراحی لیفت سینه بسیار شدید نیست که بخواهید نگران ان باشید.

این درد سلامت شما را تهدید نمی کند و در صورتی که مراقبت های لازم بعد از عمل را به خوبی انجام دهید می توانید روند بهبودی و کاهش درد را سریعتر طی کنید. علاوه بر این باید در نظر داشته باشید که در صورت بروز هرگونه درد پزشک برای شما داروهای لازم را تجویز خواهد کرد تا از شدت دردتان کاسته شود.

معرفی انواع روش‌های جراحی لیفت سینه

لیفت سینه نیز مانند سایر روش های زیبایی دارای راه ها و تکنیک های گوناگونی است. پزشک جراح با توجه به شرایط و خواسته های فرد تصمیم می گیرد تا بهترین روش را برای جراحی لیفت سینه اتخاذ کند. علاوه بر این خواسته های هر فرد و انتظاراتی که از جراحی دارد باعث می شود تا پزشک تصمیمی بگیرد که به سلیقه بیمار نزدیک است. به صورت کلی 4 روش بیشتر از سایر روش ها در عمل لیفت سینه رایج هستند. این 4 روش بیشتر در کلینیک های زیبایی برای این جراحی استفاده می شوند.

لیفت سینه با نخ، لیفت سینه با CACI، لیفت سینه با طب سوزنی و لیفت سینه با جراحی، 4 مورد از شایع ترین روش های انجام لیفت سینه هستند. هر یک از این روش ها مزایای و معایبی دارند.

مثال

برای مثال لیفت سینه با استفاده از طب سوزنی یک روش کاملا طبیعی است که بدون چاقو و بدون جای زخم انجام خواهد شد. پیشنهاد میکنیم حتما با نظر مستقیم پزشک، اقدام به انتخاب روش درست برای جراحی لیفت سینه کنید. حتما در زمان شرکت در جلسه های مشاوره قبل از عمل، از پزشک بخواهید تا هر کدام این روش ها را برای شما به صورت علمی و تخصص توضیح دهد تا بتوانید با آگاهی کامل تری تصمیم خود را برای جراحی لیفت سینه بگیرید.

مراقبت های لازم بعد از جراحی لیفت سینه

با انجام جراحی لیفت سینه در اتاق عمل، کار شما به اتمام نخواهد رسید. دقیقا زمانی که از اتاق عمل خارج میشوید، کار شما برای مراقبت از لیفت سینه آغاز خواهد شد. بدون شک رعایت مراقبت های لازم بعد از جراحی، یکی از مهم ترین مراحلی است که پیش روی خود دارید. از مصرف منظم آنتی بیوتیک ها تا استفاده از کمپرس سرد را باید رعایت کنید تا جراحی شما موفقیت آمیز سپری شود.

در غیر این صورت مشکلات گسترده ای برایتان به وجود خواهد آمد و تمام درد ها و ناراحتی هایی را که سپری کرده اید به شما باز خواهد گرداند. اما به راستی بعد از جراحی لیفت سینه، باید چه مراقبت هایی انجام دهیم؟

توصیه مهم

سعی کنید پانسمان خود را به صورت مرتب عوض کنید تا عفونت احتمالی در محل جراحی شما رخ ندهد. محدودیت های حرکتی که پزشک برایتان مشخص می کند را رعایت کنید. اگر 1 ماه این کار را درست انجام دهید با مشکل کشیدگی پوست رو به رو نخواهید شد. نمک را از برنامه غذایی خود حذف کنید زیرا حذف نمک سبب کاهش تورم و تسکین درد خواهد شد.

بلافاصله بعد از جراحی تا حداقل 1 هفته بعد از روز عمل، ساپورت مخصوص لیفت سینه را استفاده کنید. پیشنهاد میکنیم استفاده از کمپرس سرد را در دستور کار قرار دهید. علاوه بر تمام این موارد، توصیه می کنیم صبور باشید تا درد و تورم ناشی از جراحی از بدنتان رفع شود. این تورم و کبودی ها ممکن است حتی تا 3 ماه نیز به طول بینجامند.

انجام جراحی لیفت سینه چه عوارضی را به همراه دارد؟

همان طور که از مزیت های انجام این جراحی صحبت کردیم، باید از عوارض آن نیز صحبت کنیم. چرا که هر عملی دو روی مثبت و منفی دارد. در صورتی که با عوارض لیفت سینه آشنا نباشید ممکن است تا مشاهده هر گونه مشکلی فورا دچار استرس و اضطراب شوید. قبل از اینکه عوارض شایع جراحی لیفت سینه را معرفی کنیم باید بگوییم در صورتی که این کار را توسط یک پزشک متخصص و جراح کاربلد انجام دهید، عوارض ناشی از این عمل برایتان بسیار ناچیز خواهد بود. پس حتما به اهمیت این موضوع توجه داشته باشید.

شایع ترین عوارض در لیفت سینه عبارتند از: تشکیل عفونت در قسمت جراحی سینه، جمع شدن خون یا همان هماتوم در قسمت جراحی، اسکار پوستی و زخم، خونریزی بعد از جراحی، احساس بی حسی در قسمت هایی از سینه و از بین رفتن نوک سینه در مواردی که بسیار نادر است، همگی از عوارض احتمالی جراحی لیفت سینه هستند.

هزینه انجام جراحی لیفت سینه

معمولا افرادی که تصمیم به انجام لیفت سینه می گیرند سعی می کنند این تصمیم خود را از جهات مختلف بررسی کنند. یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل در تصمیم گیری افراد برای جراحی لیفت سینه، هزینه های مربوط به این عمل است. در مورد هزینه انجام این جراحی باید بگوییم، قیمت انجام این عمل یک بازه قیمتی ثابت نیست و هزینه انجام این جراحی از عوامل مختلفی نشات می گیرد.

انجام آزمایش ها، ویزیت ها، قیمت دارو ها، نوع و اندازه مواد مصرفی، لوکیشن بیمارستان محل جراحی، میزان ریسک عمل جراحی، میزان پیچیدگی عمل، انتخاب روش، انتخاب متخصص یا فوق تخصص برای عمل و نظر و تجربه پزشک از جمله عوامل مهمی هستند که می توانند در هزینه جراحی لیفت سینه تاثیر بگذارند. بر اساس این عوامل است که هزینه انجام لیفت سینه برای فردی با فرد دیگر متفاوت است.

کلام پایانی

در این مطلب از وبسایت گروه جراحان ایران سبز سعی کردیم در مورد چیستی جراحی لیفت سینه و چگونگی انجام آن با شما صحبت کنیم.دانستید که جراحی لیفت سینه با استفاده از روش های گوناگون انجام خواهد شد. شما می توانید این جراحی را به کلینیک زیبایی گروه جراحان ایران سبز بسپارید.

هر آنچه را که در خصوص جراحی لیفت سینه لازم بود در این مطلب برایتان آوردیم. با مطالعه این مطلب به آگاهی کامل در مورد جراحی لیفت سینه خواهید رسید. بنابراین اگر سوالی نیز در این مورد داشتید که نتوانستید پاسخ آن را از این مطلب دریافت کنید، حتما در قسمت نظرات وبسایت گروه جراحان ایران سبز برای ما سوال خود را به اشتراک بگذارید تا پشتیبانان ما در کوتاه ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ دهند. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید و موثر واقع شده باشد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *