پیکرتراشی موضعی چیست؟

به روش‌هایی که برای از بین بردن چربی‌های مزمن در نواحی مانند کمر، لگن و ناف اعمال می‌شود، پیکرتراشی موضعی یا کاهش وزن موضعی می‌گویند. از آنجایی که این چربی پایدار، همان بافت چربی است و بدون رژیم غذایی یا ورزش حذف شدنی نیست، روش‌های پیکرتراشی موضعی غیر جراحی به مرکز توجه بسیاری از افراد تبدیل شده است. روش‌های زیبایی پیکرتراشی موضعی که در سراسر جهان بسیار محبوب هستند، برای بسیاری از افرادی که با چربی‌های مزمن در قسمت‌های خاصی از بدن‌شان مشکل دارند، بسیار راهگشا است.

انواع روش‌های پیکرتراشی

به لطف تحولاتی که در زمینه عمل‌های زیبایی بدن انجام شده، به نظر می‌رسد شما راحت‌تر می‌‌توانید از شر چربی‌های اضافی موضعی بدن‌تان خلاص شوید. روش‌های پیکرتراشی می‌توانند بدن شما را تغییر شکل دهند و چربی‌هایی که با رژیم غذایی یا ورزش از بین نمی‌روند را به راحتی از بین ببرند. بیمارانی که تنها با روش‌های جراحی توانسته‌اند از شر این نوع چربی‌ها خلاص شوند، اکنون می‌توانند به لطف فناوری در حال توسعه به راحتی از شر چنین مشکلاتی خلاص شوند بدون اینکه زیر چاقو قرار بگیرند.

برخی از افراد با استفاده از روش‌های زیر برای از بین بردن بافت‌های چربی اضافی در قسمت‌های خاصی از بدن خود به نتایج موفقیت‌آمیزی دست می‌یابند، هرچند بدنی لاغر دارند.

گاهی اوقات چند مورد از این روش‌ها برای خلاص شدن از شر بافت‌های چربی که باعث ظاهری بد می‌شوند با همدیگر ترکیب می‌شوند. به این وسیله، راه‌حل‌های موثرتری برای نیازهای هر فردی ایجاد می‌شود. روش مناسب برای هر فرد پس از معاینه دقیق پوستی که چربی اضافی دارد، توسط پزشک مشخص می‌شود.

پیکرتراشی موضعی با روش سونوگرافی غیر تهاجمی

در روش سونوگرافی غیر تهاجمی امواج صوتی سلول‌های بافت چربی زیر پوست را تجزیه می‌کنند. این سلول‌های تجزیه و خرد شده توسط کبد و کلیه‌ها متابولیزه شده و از بدن دفع می‌شوند. روش سونوگرافی غیر تهاجمی در گذشته با فناوری کاویتاسیون انجام می‌شد، اما با امکاناتی که تکنولوژی روز دنیا ارائه می‌دهد، اکنون با استفاده از فناوری شکل دهی بدن سونوگرافی متمرکز، انرژی بسیار بالاتری بر روی یک نقطه زیر پوست متمرکز شده و باعث سوراخ شدن و حذف چربی سلول‌ها به طور دائمی می‌شود.

روش پیکرتراشی موضعی با فرکانس رادیویی (R.F.)

در روش فرکانس رادیویی (R.F.) انرژی تولید شده توسط امواج رادیویی باعث سفت شدن بافت همبند در پوست و تجدید آن می‌شود. در این روش نیازی به بیهوشی نیست و دردی ایجاد نمی‌کند. روش فرکانس رادیویی (R.F.) که در هر جایی به جز پوست سر و ناحیه تناسلی قابل استفاده است، حدود یک ساعت ماندگاری دارد. در مجموع ۶ جلسه، معمولا یک بار در هفته اعمال می‌شود. این روش برای تمام افرادی که شاخص توده بدنی زیر ۳۰ درصد دارند و مشکلات رسوب چربی موضعی دارند مناسب است. به خصوص اگر افتادگی یا شل شدن پوست وجود داشته باشد، پزشکان متخصص روش رادیوفرکانسی (R.F.) را کاملا ایده‌آل می‌دانند.

پیکرتراشی موضعی با روش مزولیپولیز/بیولیپولیز

در روش مزولیپولیز داروی گیاهی به نام فسفاتیدیل کولین که قابلیت حل‌کنندگی چربی خوبی دارد به بافت چربی تزریق می‌شود. این دارو متابولیسم سلول‌های چربی را مختل کرده و باعث مرگ آنها می‌شود. اخیراً روش پیشرفته‌تری به نام بیولیپولیز با افزودن آنزیم‌های اضافی به این دارو معرفی شده است. با این روش اطمینان حاصل می‌شود که بافت چربی از بین رفته و از بدن خارج می‌شود. در طول استفاده، دارو با انژکتورهای نوک مخصوص وارد بافت چربی می‌شود. برای افرادی که شاخص توده بدنی زیر ۳۰ درصد دارند کاملا ایده‌آل است.

پیکرتراشی موضعی با روش لیپولیز سرد

درمان لیپولیز سرد برای از بین بردن رسوبات بافت چربی اضافی، به ویژه در ناف، دو طرف بدن، پایین شکم، پشت، لگن و پاها استفاده می‌شود. ۲۰ تا ۴۰ درصد از بافت‌های چربی در یک جلسه به طور دائم کاهش می‌یابد. سوزش غشاها را با خنک کردن آنها بدون آسیب رساندن به سایر بافت‌های اطراف بافت چربی فراهم می‌کند. بنابراین، توسط ماکروفاژهایی که به عنوان سلول‌های پاک‌کننده بدن عمل می‌کنند، جذب و از بین می‌روند. روش لیپولیز سرد بدون درد است، مراحل آن حدود ۴۵ دقیقه طول می‌کشد و پس از آن فرد می‌تواند بلافاصله به زندگی روزمره خود بازگردد.

پس از استفاده از هر یک از روش‌های پیکرتراشی موضعی، کاهش دائمی چربی باید با رژیم غذایی و ورزش پشتیبانی شود. اگر وزن فعلی حفظ نشود و تشکیل چربی جدید در فرد اتفاق بیفتد، به دلیل رسوبات اضافی چربی موضعی، بروز مجدد مشکلات اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

آیا پیکرتراشی بدون جراحی امکان پذیره؟

بله. پیکرتراشی بدون جراحی امکان دارد. افراد برای اینکه لاغرتر به نظر برسند و احساس خوبی نسبت به بدن خود داشته باشند و بدن‌شان فرم خاصی به خود بگیرد، پیکرتراشی بدن را انتخاب می‌کنند. زمانی که رژیم غذایی و ورزش تفاوتی در کاهش وزن و حذف چربی‌های اضافی ایجاد نمی‌کند، از پیکرتراشی در مناطق خاصی از بدن استفاده می‌شود.

گزینه‌های جراحی همچنین می‌توانند پوست اضافی را حذف کنند تا پوست صاف و جوان‌تر به نظر برسد. چنین روش‌هایی می‌تواند به افرادی که پس از کاهش وزن زیاد پوست اضافی دارند کمک کند. همچنین می‌تواند پوست شل، افتاده یا چین‌خورده‌ای را که با پیری طبیعی ایجاد می‌شود، بهبود بخشد.

پیکرتراشی بدون جراحی می‌تواند بیشتر نواحی بدن را هدف قرار دهد. نواحی‌ رایج بدن برای پیکرتراشی بدون جراحی عبارتند از:

پیکرتراشی بدون جراحی چگونه است؟

بسیاری از جراحی‌های زیبایی در مطب جراح، مرکز جراحی یا بیمارستان انجام می‌شود. با توجه به عملی که قرار است انجام شود، این روش می‌تواند ۴۵ دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.

روش‌های پیکرتراشی بدون جراحی دو روش دارد که یکی را برای پیکرتراشی انتخاب می‌کنند. یکی از آنها با انجماد سلول‌های چربی  و در نهایت با از بین بردن چربی‌ها انجام می‌شود و دیگری با استفاده از گرما برای کاهش چربی در نواحی مورد نظر انجام می‌شود. این روش‌ها برای استفاده در نواحی بدن زیر ایمن هستند:

نحوه درمان‌های غیرجراحی کاهش چربی را در ادامه معرفی می‌کنیم:

کرایولیپولیز یا کول اسکالپتینگ: کرایولیپولیز یک فناوری کم تهاجمی است که بر سرمای شدید تکیه دارد تا سلول‌های چربی را تجزیه کند و پاکت‌های چربی را کاهش دهد.

جراح یک دستگاه پانل‌دار را در بالای پوست شما در اطراف ناحیه تحت درمان قرار می‌دهد. سپس دستگاه آنقدر دما را پایین می‌آورد که سلول‌های چربی را منجمد کرده و از بین ببرد.

سلول‌های عضلانی، پوست و بافت عصبی بدون آسیب باقی می‌مانند زیرا در دمای پایین‌تر از سلول‌های چربی منجمد می‌شوند. کرایولیپولیز یک روش مورد تایید FDA است که برای باسن، شکم، داخل و خارج ران، زیر بغل، چانه و زیر باسن بی‌خطر است.

برای بیمارانی که می‌خواهند برآمدگی‌های چربی را بدون تغییر شکل بدن خود کاهش دهند ایده‌آل است.

به طور بالقوه می‌تواند چربی را تا ۲۵٪ در هر درمان کاهش دهد.

۳۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد تا اجرا شود و ناراحتی کمی ایجاد می‌کند، اگرچه احساس سردی شدید ایجاد می‌کند.

نتایج قابل توجهی را در عرض ۱ ماه و حداکثر نتایج را پس از ۲ تا ۳ ماه ارائه می‌دهد. تا زمانی که وزن قابل توجهی اضافه نکنید، نتایج طولانی مدتی را به همراه دارد.

عوارض پیکرتراشی بدون جراحی

مانند هر روش پزشکی، استفاده از دستگاه های پیکرتراشی بدن نیز با خطرات و عوارضی همراه است. هر فناوری که در زیر توضیح داده می‌شود مجموعه‌ای از عوارض خاص خود را دارد و ممکن است محدودیت‌های خاصی در مورد اینکه چه کسی می‌تواند به طور ایمن درمان شود، داشته باشد.

عوارض جزئی ممکن است مدت کوتاهی پس از یک عمل رخ دهد و فقط مدت کوتاهی طول بکشد. با این حال، برخی از عوارض ممکن است مدت زیادی طول بکشد، دائمی شوند یا برای اصلاح نیاز به جراحی داشته باشند. اگر به دنبال پیکرتراشی بدن هستید، تحقیق کنید. با ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود صحبت کنید و اطلاعات سازنده دستگاه را بخوانید تا عوامل خطر شخصی خود را درک کنید و اینکه آیا تأثیری که به دنبال آن هستید معقول است یا خیر. مطمئن شوید که همه گزینه‌های خود را درک کرده و مزایا، محدودیت‌ها و خطرات مربوط به هر دستگاه را در نظر گرفته‌اید.

عوارض گزارش شده برای تمام دستگاه های پیکرتراشی بدن ممکن است شامل موارد زیر باشد:

عوارض دیگری برای برخی از دستگاه‌های پیکرتراشی بدن گزارش شده است.

هزینه پیکرتراشی بدون جراحی چقدر است؟

هزینه پیکرتراشی بدون جراحی در تعیین پزشک و کلینیک بسیار اهمیت دارد. اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که توجه به هزینه نباید ملاک انتخاب حراج برای پیکر تراشی باشد. چون پزشکانی هستند که مهارت و تجربه زیادی در این زمینه دارند و شما وقتی زیر دست آنها عمل پیکرتراشی را انجام می‌دهید، عوارض کمتری را بعد از عمل تحمل خواهید کرد. ولی زیر دست جراح بی تجربه و غیر ماهر ممکن است متحمل هزینه بیشتر و همچنین عوارض بعد از عمل زیادی شوید. پس نباید کیفیت را فدای کمیت هزینه کنید.

مولفه‌ها و عوامل زیادی در تعیین هزینه نهایی جراحی پیکرتراشی بدون جراحی موثر است. اما در حالت کلی هزینه پیکرتراشی حدودا ۱۵ الی ۴۰ میلیون در می‌آید. توجه کنید که این هزینه‌ها تقریبی هستند و مولفه‌هایی مانند وزن، قد و نوع عمل برای هر کسی فرق دارد.

عوامل موثر بر هزینه پیکرتراشی چیست؟

عوامل و معیارهایی که بر قیمت پیکرتراشی بدون جراحی اثر می‌گذارند را در ادامه به صورت خلاصه بیان می‌کنیم.

شما در مجموعه گروه جراحان سبز، در جلسه‌ای که برای مشاوره با پزشک متخصص‌تان خواهید داشت همه گزینه‌های موثر در هزینه عمل پیکرتراشی را بررسی خواهید کرد و بعد از اینکه پزشک روش مناسب شما را تشخیص داد، هزینه عمل پیکرتراشی نیز به صورت دقیق‌تری روشن خواهد شد.

ویژگی‌های کلینیک پیکرتراشی

شما باید کلینیک پیکرتراشی را برای انجام حذف چربی‌های اضافی بدن‌تان انتخاب کنید که در آنجا پزشکان متخصص و منتخبی حضور داشته باشند و دارای رزومه و سابقه جراحی بالاتری باشند. پزشک متخصص نقش تعیین کننده‌ای در نحوه عمل شما و عوارض بعد از عمل و همچنین در هزینه‌ای که برای عمل پرداخت می‌کنید دارد.

دومین عاملی که جزو ویژگی‌های کلینیک پیکرتراشی خوب است، تجهیزات و روش‌هایی است که در آن کلینیک استفاده می‌شود. در عمل‌های زیبایی نیاز به دستگاه‌های خاصی برای هر بیمار است. هر چقدر تجهیزات و دستگاه‌های یک کلینیک پیشرفته‌تر و تخصصی‌تر باشد، شما در آنجا راحت‌تر خواهید بود و هزینه پیکرتراشی نیز برای شما مناسب خواهد بود.

آزمایشات قبل یا بعد از عمل پیکرتراشی نیز در انتخاب بهترین کلینیک برای پیکرتراشی تاثیرگذار است. برای پیکرتراشی قبل و بعد از عمل نیاز است تا آزمایش‌هایی انجام شود تا پزشک اطلاعات کافی از بدن شما داشته باشد و روش درستی را برای پیکرتراشی بدن شما انتخاب کند و همچنین عوارض بعد از عمل را پایین بیاورد.

اگر ناحیه‌ای از بدن شما دارای چربی بیش از حد است که برای شما اذیت‌کننده است، فقط کافی است با همکاران ما در گروه جراحان سبز تماس بگیرید و بلافاصله مشاوره رایگان دریافت کنید. کارشناسان ما خوشحال خواهند شد که در مورد جزئیات روش پیکرتراشی بدن شما صحبت کنند و به شما کمک کنند تا بهترین روش را انتخاب کنید.

بهترین کلینیک پیکرتراشی کجاست؟

پیکرتراشی بدن مجموعه‌ای از درمان‌های زیبایی است که به صورت دائمی سلول‌های چربی را برای داشتن اندامی باریک‌تر و حجیم‌تر از بین می‌برد. انواع مختلفی از درمان‌های کاهش چربی وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید. کلینیکی که برای این عمل انتخاب می‌کنید نقش بسیار مهمی در دستیابی به نتایج مطلوب دارد. شما باید بدانید چه چیزی روش‌های پیکرتراشی بدن را از یکدیگر متفاوت می‌کند و کدام روش کاهش چربی برای موقعیت، بودجه، بدن و اهداف زیبایی شما مناسب‌تر است.

گروه جراحان سبز در زمینه جدیدترین درمان‌های پیکرتراشی بدن پیشرو است. برخی از ویژگی‌های مهم بهترین کلینیک پیکرتراشی و همچنین بهترین دکتر پیکرتراشی عبارتند از:

در کدام بخش های بدن پیکرتراشی انجام می‌شود؟

پیکرتراشی بدن می‌تواند چربی‌ها را از بین ببرد، قسمت‌هایی از بدن را شکل دهد و پوست را سفت کند. بخش‌های رایج بدن که می‌توان پیکرتراشی را روی آن بخش‌ها انجام داد، عبارتند از:

بهترین روش پیکرتراشی

معروف‌ترین و پرطرفدارترین روش پیکرتراشی بدن جراحی لیپوساکشن است. در طی این جراحی زیبایی که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، جراح با استفاده از چاقوی جراحی برشی ایجاد می‌کند. سپس یک لوله تیز و توخالی که به عنوان کانولا شناخته می‌شود را در محل برش قرار می‌دهد. جراح از کانولا برای ضربه زدن به رسوبات چربی برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌کند. سپس سلول‌های چربی به صورت دستی از طریق کانولا با استفاده از مکانیزم مکش از بدن خارج می‌شوند.

پیکرتراشی بدون جراحی سلول‌های چربی را با استفاده از یک رویکرد طبیعی‌تر از بدن خارج می‌کند. این درمان‌ها از انرژی خاصی برای از بین بردن سلول‌های چربی زیر سطح پوست استفاده می‌کنند. این فرآیند به عنوان لیپولیز شناخته می‌شود (“لیپو” = چربی + “لیز” = مرگ سلولی.) این سلول‌های چربی بعد از این عمل از ذخیره چربی ناتوان شده و دیگر نمی‌توانند چربی در بدن ذخیره کنند. در پاسخ، سیستم لنفاوی سلول‌های چربی آسیب‌دیده را جمع‌آوری می‌کند و آنها را به شکل زباله از بدن خارج می‌کند.

این درمان ها نیازی به استراحت ندارند، عوارض جانبی کمی دارند و معمولاً ۶ تا ۱۲ هفته طول می‌کشد تا نتایج خود را نشان دهند.

آیا پیکرتراشی یک روش ایمن و موثر است؟

میزان موفقیت درمان پیکرتراشی بدن با توجه به روش خاصی که انجام می‌شود و اهداف فرد متفاوت است. با این حال، به طور کلی، درمان های پیکرتراشی بدن ایمن و موثر در نظر گرفته می‌شود و اکثر بیماران به نتایج دلخواه خود می رسند.

شاید بپرسید که آیا این روش برای انواع پوست بی‌خطر است؟ پیکرتراشی بدن بدون جراحی یک روش ایمن و موثر برای اکثر انواع پوست است. اگر در مورد کانتورینگ بدن بدون جراحی سوالی دارید، برای اطلاعات بیشتر با گروه جراحان سبز تماس بگیرید.

نتایج قطعی پیکرتراشی با لیپوماتیک

امروزه لیپوماتیک شکم یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای کاهش وزن است به همین دلیل در بین افراد بسیار محبوب است. لیپوماتیک شکم توسط دستگاهی انجام می‌شود و چربی‌های شکم و پهلو را از بین می‌برد.

در لیپوماتیک، بافت‌های چربی تجزیه شده و از بدن خارج می‌شوند. در این روش لوله‌ای به نام کانولا وارد شکم می‌شود. این لوله علاوه بر حرکات رفت و برگشتی دارای حرکات چرخشی و ارتعاشی می‌باشد. فناوری به کار رفته در این دستگاه به قدری ظریف و غیر قابل مقایسه است که آن را از لیپوساکشن متمایز کرده است.

لیپوماتیک جدیدترین روش برداشت چربی از بدن با نتیجه ای کاملا متفاوت و باورنکردنی در مقایسه با سایر روش‌های حذف چربی مانند لیپوساکشن یا لیپولیزر است.

لیپوماتیک به صورت سرپایی و به طور معمول بدون استفاده از بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در این روش حجم زیادی از سلول‌های چربی در اولین جلسه با کمترین تورم، کبودی و درد خارج می‌شود. این روش باعث افتادگی بیشتر پوست نمی‌شود، بلکه به سفت شدن پوست کمک می‌کند.

روش پیکرتراشی با جراحی

پیکرتراشی بدن یک جراحی ترمیمی برای برداشتن افتادگی پوست و چربی اضافی و بهبود شکل و تون بافت زیرین است. نتیجه بدنی با خطوط صاف‌تر است. پیکرتراشی بدن ممکن است پس از کاهش وزن عمده، زمانی که پوست ممکن است به طور کامل جمع نشود، انجام شود.

پیکرتراشی بدن معمولا به صورت مرحله‌ای انجام می‌شود و ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول بکشد. نواحی که اغلب تحت تأثیر پوست شل و بدون تکیه‌گاه قرار می‌گیرند عبارتند از: بازوها، سینه ها، شکم، باسن، کشاله ران و ران ها.

قبل از اینکه جراحی پیکرتراشی بدن، موارد مهمی را باید در نظر داشته باشید که عبارتند از:

مراحل پیکرتراشی با جراحی

رویه‌های لازم برای دستیابی به اهداف شما به همراه برنامه‌ای برای زمان‌بندی این رویه ها تعریف می‌شود. روش‌های جراحی پلاستیک که ممکن است توسط پزشک شما توصیه شود عبارتند از:

مرحله ۱ – بیهوشی

داروهایی برای راحتی شما در طول مراحل جراحی تجویز می‌شوند. انتخاب داروها شامل آرامبخشی داخل وریدی و بیهوشی عمومی است. پزشک بهترین انتخاب را برای شما توصیه خواهد کرد.

مرحله ۲ – برش

تمام روش‌های پیکرتراشی بدن نیاز به برش‌های بزرگ برای برداشتن پوست اضافی دارند. در بسیاری از موارد، این برش‌ها ممکن است گسترده باشند.

طول برش و الگوی برش به مقدار و محل پوست اضافی که باید برداشته شود و همچنین ترجیحات شخصی و تشخیص جراحی پزشک بستگی دارد. تکنیک‌های پیشرفته معمولاً اجازه می‌دهند برش‌ها در مکان‌های استراتژیک قرار بگیرند که در آن حالت بیشتر انواع لباس‌ها پنهان شوند، اما همیشه اینطور نیست.

پیکرتراشی بدن معمولا به صورت مرحله‌ای انجام می شود. شرایط و اهداف خاص شما، و همچنین بهترین قضاوت جراح پلاستیک شما، همگی بر نحوه تعیین طرح جراحی توسط پزشک تأثیر خواهند گذاشت.

اگرچه ممکن است دو سال یا بیشتر طول بکشد تا تمام وزن اضافی را از دست بدهید، ممکن است به همان اندازه طول بکشد تا نتایج پیکرتراشی یا کانتورینگ بدن شما کامل شود.

لیفت بدن: لیفت کامل پایین تنه، افتادگی باسن، شکم، کمر، باسن و قسمت بیرونی ران را با یک روش درمان می‌کند. الگوهای برش متفاوت است و ممکن است شامل یک برش محیطی در اطراف بدن برای برداشتن “کمربند” پوست و چربی اضافی باشد.

جراحی ژنیکوماستی: الگوهای برش برای بلند کردن سینه‌های افتاده مردان بر اساس میزان پوست اضافی که باید برداشته شود تعیین می‌شود. یک برش یا ترکیبی از آن ممکن است برای کاهش اندازه سینه مردان، صاف کردن و افزایش خطوط قفسه سینه استفاده شود.

لیفت سینه: الگوهای برش برای بلند کردن سینه‌های افتاده زنان بر اساس مقدار پوست اضافی که باید برداشته شود تعیین می‌شود. اینها ممکن است شامل یک یا ترکیبی از برش‌ها در یک الگوی دایره‌ای در اطراف آرئول، در یک خط امتدادی از آرئول تا چین سینه و به صورت افقی در امتداد چین سینه باشد. همچنین ممکن است برای افزایش شکل و اندازه سینه، ایمپلنت سینه توصیه شود.

لیفت بازو: افتادگی پوست بازو با برشی از ناحیه زیر بغل که در امتداد داخل یا پشت بازو امتداد دارد درمان می‌شود. اگر نواحی دیگری از پوست اضافی وجود داشته باشد، ممکن است برش‌های اضافی روی بازوها لازم باشد.

لیفت ران: تغییر شکل قسمت داخلی ران از طریق برش‌هایی در کشاله ران انجام می‌شود که می‌تواند به سمت پایین تا زانو در امتداد درز ران گسترش یابد. بهبود خطوط بیرونی ران ممکن است نیاز به یک برش داشته باشد که از کشاله ران اطراف ران کشیده شود.

 بهترین شخص پیکر تراشی بدون جراحی

اگر به دنبال پوست سفت‌تر و بدون جراحی، راحت یا بدون زخم هستید، سفت کردن پوست بدون جراحی ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد. این روش‌ها رنگ پوست شما را با استفاده از اشکال مختلف انرژی مانند لیزر، فرکانس رادیویی یا اولتراسوند بهبود می‌بخشد.

یکی از محبوب‌ترین روش‌ها در این دسته اولتراپی است. اولتراپی انرژی اولتراسوند را در عمق زیر پوست در دمای مطلوب برای بازسازی کلاژن متمرکز می‌کند. فرآیند نئوکلاژنز طبیعی بدن را آغاز می‌کند و کلاژن تازه تولید می‌کند. نتیجه نهایی یک صورت، گردن، بالای سینه و/یا بدن سفت و سفت است.

همه کاندیدای مناسبی برای این درمان‌ها نیستند و همه آنها نتایج یکسانی را ارائه نمی‌دهند. بهترین کاندیدها برای سفت کردن پوست بدون جراحی کسانی هستند که دارای افتادگی خفیف تا متوسط پوست یا پیری هستند. داشتن انتظارات واقع بینانه مهم است. مزایای درمان‌های غیرجراحی سفت کردن پوست عموماً خفیف است و این درمان‌ها جایگزین لیفت با جراحی نیستند.

 دستگاه‌‌های پیکرتراشی بدون جراحی

تناسب اندام خواسته ذاتی هر انسانی است. وزن ایده‌آل سلامت جسمی و روحی را برای شما به ارمغان می‌آورد و این غیر قابل انکار است که همه به دنبال آن هستند. به هر حال، چاقی ممکن است برای هر فردی به دلیل عوامل ژنتیکی ایجاد شود. یا به هر دلیلی فرد در حال حاضر چاق است و از بدن خود ناراضی است. با این حال، وقتی صحبت از جراحی برای درمان کاهش وزن به میان می‌آید، بسیاری از مردم وحشت کرده و از درمان هر نوع چاقی خودداری می‌کنند.

خوشبختانه علم و فناوری به کمک انسان‌ها آمده است تا بتوانیم با دستگاه‌های لاغری غیرتهاجمی بدون نیاز به جراحی به تناسب اندام ایده‌آل دست پیدا کنیم.

لاغری غیر تهاجمی یا پیکرتراشی بدون جراحی روشی است که می‌توان از آن برای کاهش چربی اضافی بدن بدون جراحی استفاده کرد. لاغری غیرتهاجمی عوارض جانبی بسیار کمی دارد و به همین دلیل افرادی که از وزن ایده‌آل خود کمی اضافه وزن دارند نیز می‌توانند از آن برای رسیدن به تناسب اندام مورد نیاز بهره‌مند شوند. حتی این افراد می‌توانند با استفاده از دستگاه‌های پیکرتراشی بدون جراحی به نتایج بسیار بهتری دست یابند.

تکنولوژی و امکانات بسیار متنوعی را در اختیار ما قرار داده است تا به نتایخ با کیفیت بالاتری در زمینه درمان چاقی دست یابیم. امروزه درمان‌های زیادی برای خلاص شدن از شر چربی‌های موضعی وجود دارد. دستگاه‌های پیکرتراشی بدون جراحی برای کاهش تدریجی چربی بدن بدون جراحی استفاده می‌شود. با این روش‌ها می‌توان چربی زیر جلدی پهلو، ران و شکم را که تجمع بافت چربی در زیر پوست و روی عضلات است کاهش داد. علاوه بر این، لاغری غیر تهاجمی از جدیدترین روش‌های درمانی پیشرفته است که در سراسر جهان مورد استفاده و تایید قرار گرفته است.

نکات مهم در پیکرتراشی بدون جراحی

برای افرادی که می‌خواهند از شر چربی‌های سرسخت خلاص شوند، لیپوساکشن و سایر روش‌های جراحی اغلب گزینه های زیبایی هستند که به ذهنشان خطور می‌کند. با این حال، همه تمایلی به رفتن به زیر تیغ جراحی ندارند. این ممکن است به دلیل ترس از بیهوشی عمومی، نگرانی‌های سلامتی باشد که ممکن است جراحی را دشوار کند، یا حتی نگرانی در مورد جای زخم. صرف نظر از استدلال نهایی، پیکرتراشی بدون جراحی راهی برای حذف چربی بدون جراحی و برطرف کردن بسیاری از نگرانی‌های ناشی از آن است.

در اینجا برخی از مزایای استفاده از مجسمه سازی بدن به عنوان جایگزینی برای روش های جراحی حذف چربی آورده شده است.

مدت زمان بهبودی کم

روش‌های جراحی حذف چربی معمولا با محدودیت‌ها و زمان‌های بهبودی زیادی همراه است. یکی از بزرگترین مزایای روش‌های پیکرتراشی این است که زمان استراحت معمولاً وجود ندارد. اینکه بتوانید نتایج مورد نیاز خود را بدون نیاز به ترک کار یا صرف زمان برای نقاهت به دست آورید، برای بیماران در همه جا ارزشمند است. در حالی که بدن هر بیمار متفاوت است، شما می‌توانید به طور منطقی انتظار داشته باشید که تقریبا بلافاصله پس از پایان جلسه درمانی، به روال روزانه خود ادامه دهید.

زمان درمان

یکی دیگر از مزایای فوق‌العاده این روش آن است که اکثر روش‌های پیکرتراشی بدون جراحی فقط ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. این زمان قرار ملاقات نسبتاً کوتاه به این معنی است که می‌توانید بدون وقفه به روزهای پرمشغله خود بازگردید. برخی از بیماران حتی در زمان‌های استراحت از کار خود، درمان‌های پیکرتراشی خود را انجام می‌دهند و بدون هیچ مشکلی به سر کار بازمی‌گردند. ۳۰ دقیقه طول درمان برای اکثر گزینه‌ها است، اما ممکن است برای برخی تا یک ساعت طول بکشد که در مقایسه با هر روش جراحی دیگر باز سریع‌ترین روش است. بنابراین اگر سرعت و سهولت درمان برای شما مهم است، پیکرتراشی بدن راهی است که باید انجام دهید.

روشی غیر تهاجمی

اگر به دنبال یک روش غیر تهاجمی برای حذف دائمی چربی هستید، قطعاً مجموعه‌ای از روش‌های پیکرتراشی بدون جراحی همان چیزی است که به دنبالش هستید. لازم نیست نگران برش و جای زخم باشید. همچنین درد و ناراحتی بعد از درمان نخواهید داشت. بیهوشی نیز برای اکثر روش‌ها ضروری نیست، به طور کلی از بی حسی موضعی فقط برای لیپولیز تزریقی استفاده می‌شود.

نتایج واقعا طبیعی

اگر دنبال نتایجی طبیعی هستند، پیکرتراشی بدون جراحی باز همان چیزی است که به دنبالش هستید. در هر روش پیکرتراشی، بدن شما سلول‌های چربی تخریب شده را در طول زمان دفع می‌کند و در نتیجه طبیعی‌ترین روش حذف چربی است. همانطور که این روش به تدریج انجام می‌شود، هیچ تغییر ناگهانی و تکان دهنده‌ای شاهد نخواهید بود که ظاهری غیر طبیعی به بدن شما بدهد. روش‌هایی که از گرمایش یا سرمایش استفاده می‌کنند، محبوب‌ترین روش‌های پیکرتراشی هستند که بدون استفاده از مواد اضافی یا هر شکلی از مواد شیمیایی بسیار مؤثر هستند. فقط لیپولیز تزریقی از یک ماده شیمیایی مورد تایید FDA برای از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌کند.

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی لاغری

برای افرادی که با چاقی و شرایط مرتبط با چاقی دست و پنجه نرم می‌کنند، جراحی لاغری ممکن است گزینه‌ای باشد که می‌تواند به طور قابل توجهی زندگی آنها را بهبود بخشد. بنابراین، چه کسی یک کاندیدای مناسب برای انجام جراحی لاغری است؟

عوامل متعددی در کاندیدای مناسب برای انجام جراحی لاغری دخیل هستند. جراحی لاغری معمولا زمانی مورد توجه قرار می‌گیرد که تلاش برای لاغری از طریق تغییر سبک زندگی و داروها ناموفق باشد. این جراحی ممکن است به شرایط مرتبط با چاقی نیز کمک کند.پزشک شما می‌تواند در مورد خطرات و مزایای این روش و اینکه آیا برای شما مناسب است یا خیر صحبت کند.

شاخص توده بدنی (BMI) از وزن و قد برای تخمین چربی بدن استفاده می‌کند. شاخص توده بدنی بالای ۳۰ چاق محسوب می‌شود. شاخص توده بدنی بین ۳۵-۵۰ نشان دهنده چاقی مرضی است. شاخص توده بدنی بالای ۵۰ چاقی شدید است.

جراحی لاغری ممکن است برای افراد زیر مناسب باشد کسانی که:

بسیاری از افرادی که دارای اضافه وزن یا چاق هستند، سال‌ها تلاش می‌کنند تا از طریق رژیم غذایی و ورزش وزن خود را کاهش دهند، اما به نتیجه‌ای نمی‌رسند. بسیاری از جراحان درمان چاقی تاکید دارند که در این موارد، جراحی لاغری می‌تواند طول عمر را نیز زیاد کند. پزشک شما یک روش لاغری را بر اساس عوامل متعددی مانند شرایط پزشکی، عمل‌های قبلی و سابقه وزن شما توصیه می‌کند.

مراقبت‌های لازم بعد از انجام جراحی لاغری

جراحی لاغری کاری می‌کند تا وزن شما متناسب و کاهش یابد، اما شما نیز باید متعهد شوید که تغییرات ذهنی و عاطفی در سبک زندگی خودتان برای نگه داشتن کاهش وزن‌تان در طولانی مدت ایجاد کنید. مراقبت‌های لازم بعد از انجام جراحی لاغری را در ادامه به صورت خلاصه بیان می‌کنیم.

علت‌های رایج بازگشت دوباره افزایش وزن بعد از جراحی شامل ورزش نکردن، وعده‌های غذایی نامناسب، خوردن بین از اندازه و خوردن کربوهیدرات‌ها و قندهای فرآوری شده است. شما باید مصرف غذای خودتان را مدیریت کنید و تا آخر عمر به طور منظم ورزش کنید.

آیا بیمه شامل هزینه جراحی لاغری می‌شود؟

نگرانی همیشگی بیماران درباره جراحی لاغری بیشتر از همه از بابت هزینه آن است. آیا بیمه این جراحی را پوشش می‌دهد یا نه؟ برای تامین هزینه‌های لاغری با بیمه باید به چند عامل توجه داشته باشید. این عوامل در تعیین هزینه نهایی جراحی لاغری با بیمه تاثیرگذار هستند.

مقدار دستمزد جراح انتخابی برای انجام عمل، لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای انجام جراحی لاغری، تاثیر بیمارستان یا کلینیکی که در آن عمل را انجام می‌دهید نیز بر هزینه‌های جراحی لاغری با بیمه تاثیرگذار است. در صورت خصوصی بودن بیمارستان، نباید روی پوشش‌ دادن بیمه‌های معمولی حساب کنید. بیمه‌های پایه و بیمه‌های درمانی تکمیلی هر یک علاوه بر شرایط، مزایا و هزینه خاصی برای جراحی‌های لاغری با بیمه را پرداخت می‌کنند، شما با مراجعه به این بیمه‌ها می‌توانید از نحوه پرداخت بیمه برای عمل لاغری مطلع شوید.

میزان کاهش وزن بعد از جراحی لاغری چقدر است؟

در ۶ تا ۸ هفته اول پس از جراحی، اکثر بیماران (بدون توجه به روشی که دارند) ۱۰% از وزن اضافی خود را از دست می دهند.

در ۴ تا ۵ ماه آینده، آنها می‌توانند انتظار داشته باشند که در مجموع ۵۰٪ از وزن اضافی خود را از دست بدهند.

در طی ۱۲ ماه آینده، بیماران به طور کلی ۵۰٪ از وزن اضافی خود را از دست خواهند داد، یعنی در مجموع ۱۰۰٪.

پس از سال اول جراحی، کاهش وزن بیماران به طور معمول شروع به افزایش می‌کند. به طور کلی، بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند که وزن نهایی خود را که امیدواریم وزن هدف آنها باشد، ۱۸ ماه پس از عمل به دست آورند.

در مورد جدول زمانی که در آن این تغییرات رخ خواهند داد، کاهش وزن قابل توجهی در حدود شش ماه تا یک سال پس از جراحی رخ می‌دهد. اگرچه نتایج فردی بسته به عواملی از سن، سلامتی و وزن اولیه متفاوت است، مطالعات نشان می‌دهند که کاهش وزن متوسط برای این نوع روش بین ۳ تا ۷ کیلوگرم در هفته برای دو تا سه ماه اولیه است.

پس از شش ماه اول، بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند که هفته‌ای نیم تا یک کیلوگرم وزن کم کنند. بعد از یک سال، وزن ثابت‌تر می‌شود.

  نتایج حاصل از لاغری بدون جراحی دائمی است؟

انتخاب روش مناسب برای فرد و انجام عمل توسط پزشک متخصص در این زمینه، نتایج دائمی و مثبت لاغری بدون جراحی را تضمین می‌کند. انتخاب روش درست برای هر فردی باعث می‌شود که لاغری موضعی موثرتر باشد. اگر بیمار اضافه وزن داشته باشد و سطح مشخصی از کاهش وزن با متخصص تغذیه به دست بیاید، استفاده از این روش‌ها برای اثربخشی بیشتر درمان بسیار مهم است. پیروی از روش‌های لاغری موضعی، توجه بیمار به مصرف روزانه آب و حمایت او از درمان با ورزش کردن از عوامل افزایش میزان موفقیت لاغری بدون جراحی است.

  لاغری بدون جراحی در چند جلسه انجام می‌ شود؟

پروتکل توصیه شده یک جلسه در هفته به مدت ۴-۶ هفته است. در همه موارد، بر اساس نیاز هر کسی جلسات شخصی‌سازی می‌شود، به خصوص زمانی که مزوتراپی ضد سلولیت با سایر روش‌های لاغری غیر جراحی همراه باشد.

آیا می‌توان بیش از یک روش لاغری را با هم انجام داد؟

استفاده از روش‌های لاغری غیرجراحی یا کاهش وزن در کنار هم شانس موفقیت را افزایش می‌دهد، اما این موضوع باید توسط متخصص و بیمار پس از معاینه دقیق تصمیم‌گیری شود.

چه روش ‌هایی برای لاغری بدون جراحی وجود دارد؟

چاقی یک بیماری مزمن شدید است که در بسیاری از کشورها شایع است و به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان، بیماری قلبی، دیابت نوع دو، سکته مغزی و بیماری عروق کرونر را افزایش می‌دهد و در عین حال میزان مرگ و میر بیماران را نیز کاهش می‌دهد. در حالی که گاهی اوقات چاقی را می‌توان به انتخاب‌های بد سبک زندگی و عادات غذایی نسبت داد، اما اغلب اوقات به دلیل استعداد ژنتیکی، محیط و سایر شرایط پزشکی است. جراحی بای پس معده به‌عنوان روشی برای کاهش وزن دائمی، گزینه‌ای مناسب است، اما به دلیل عوارض جانبی و خطراتی که می‌تواند باعث آسیب‌های طولانی‌مدت جبران‌ناپذیر شود، برای همه ایده‌آل نیست. بیایید به برخی از روش‌های غیرجراحی و همچنین روش‌های کاهش وزن غیرجراحی که گزینه‌های مناسبی برای بیماران هستند نگاه کنیم.

عمل بالن معده مایع یا گاستریک بالون: بالون معده به عنوان یک راه‌حل لاغری غیر جراحی برای افرادی طراحی شده است که نمی‌توانند از طریق رژیم غذایی و ورزش وزن کم کنند و شاخص توده بدنی بین ۳۰ تا ۴۰ دارند. یک بالون پر از مایع در معده قرار می‌گیرد که ظرفیت دریافت غذای بیمار را محدود می‌کند. بالون بعد از ۶ ماه برداشته می‌شود. این روش مستلزم پیروی از تغییر شیوه زندگی شدید از سوی بیمار است. همچنین بیمار نباید سابقه پزشکی پیچیده‌ای داشته باشد. این روش شامل مجموعه‌ای از عوارض و خطرات خاص خود مانند زخم معده، سوراخ شدن و تخلیه باد، یا عوارض ناشی از بالون است.

عمل بالن معده گاز یا سیستم اوبالون: اوبالون یک سیستم بالون قابل بلعیدن است که برخلاف روش عمل بالن معده مایع است. بالون اوبالون فضای معده را اشغال می‌کند تا بیمار غذای کمتری مصرف کند و در نتیجه کاهش وزن را تسهیل می‌کند. نتایج بلندمدتی دارد و آمار نشان می‌دهد که ۸۹٪ از بیماران کاهش وزن اولیه خود را حداقل تا شش ماه پس از برداشتن بالون حفظ می‌کنند. این یک روش غیرجراحی مورد تایید FDA است که حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در مطب طول می‌کشد و در مقایسه با رژیم غذایی و ورزش به تنهایی دو برابر نتیجه می‌دهد. این روش کاملاً برگشت‌پذیر است و دارای مشخصات ایمنی ثابت شده با کمتر از ۱٪ موارد نامطلوب گزارش شده است.

آندوسکوپی اسلیو گاستروپلاستی: در آندوسکوپی اسلیو گاستروپلاستی (ESG)، جراحان از یک دستگاه بخیه آندوسکوپی برای منقبض کردن معده و ایجاد آستین از داخل آن استفاده می‌کنند. این یک روش نسبتاً جدید چاقی کم تهاجمی است که تنها چند سال پیش در آمریکا معرفی شد و بر روی بیماران تحت تأثیر بیهوشی عمومی انجام می‌شود. برای بیمارانی با شاخص توده بدنی ۳۰ یا بالاتر که رژیم غذایی و ورزش نتیجه نداده و همچنین افرادی که واجد شرایط جراحی چاقی نیستند توصیه می‌شود. آمار نشان می‌دهد که بیماران در سال اول عمل بیش از ۱۵ تا ۲۰ درصد از وزن اولیه بدن خود را از دست می‌دهند و خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف مانند بیماری ریفلاکس معده، دیابت نوع دو و مشکلات قلبی را کاهش می‌دهد. این یک روش غیرجراحی است که بدون درد است، دارای مشخصات کم خطر است و بیماران را قادر می‌سازد در عرض ۲۴ تا ۴۸ ساعت به زندگی عادی بازگردند.

روش‌های کم تهاجمی و غیرجراحی خطرات و عوارض جانبی رایج مرتبط با جراحی را از بین می‌برند یا کاهش می‌دهند و زمان و تلاش بسیار کمتری را از بیمار می‌گیرند. هنگامی که تغییرات لازم در شیوه زندگی را اعمال می‌کنید، این روش‌ها می‌توانند نتایج معجزه‌آسایی در رابطه با سلامت فیزیولوژیکی و روانی شما داشته باشند. بسیاری از افراد پس از انجام این روش‌ها در زندگی شخصی خود چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای احساس می‌کنند. اگر قصد دارید برای درمان چاقی خود اقدام کنید، می‌توانید از طریق سایت گروه جراحان سبز  با این گروه در ارتباط باشید و سوالات خود را درباره پیکرتراشی و سایر روش‌های غیرجراحی لاغری با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *