اگر در ناحیه‌ای از بدن‌تان چربی اضافه دارید که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌رود، ممکن است بخواهید برداشتن چربی بدون جراحی یا همان روش غیرتهاجمی حذف چربی را در نظر بگیرید. یک متخصص پوست، بدون ایجاد برش می‌تواند به طور دائم یک پاکت چربی ناخواسته را از بدن‌تان بردارد.

برداشتن چربی بدون جراحی و با روش غیر تهاجمی تقریباً در هر ناحیه‌ای از بدن ممکن است. چربی‌های اضافه شکم، پهلوها (دستگیره‌های عشق)، ران‌ها، چانه، گردن، پشت، بازوها و زانوها همه بدون جراحی قابل درمان و برداشتن هستند.

 

بهترین روش حذف چربی شکم

حذف چربی شکم با اینکه می‌تواند بدن شما را متناسب نشان دهد، همچنین به طولانی‌ شدن عمرتان نیز کمک می‌کند. دور کمر بزرگتر با خطرات بیماری قلبی، دیابت و حتی سرطان در ارتباط است. کاهش وزن، به خصوص کاهش چربی شکم، عملکرد رگ‌های خونی و همچنین کیفیت خواب شما را بهبود می‌بخشد.

حذف چربی شکم به طور خاص با رژیم غذایی غیرممکن است. اما کاهش وزن به طور کلی به کوچک شدن دور کمر شما کمک می‌کند. مهم‌تر از آن، به کاهش لایه خطرناک چربی احشایی کمک می‌کند، نوعی چربی در حفره شکمی که نمی‌توانید آن را ببینید اما سلامتی شما را به خطر می‌اندازد. در ادامه با روش‌های ساده‌ای آشنا می‌شوید که کمک می‌کنند چربی شکم خودتان را حذف کنید.

هزینه عمل برداشتن چربی شکم 1403

 

 

هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی 1403

 

 

سعی کنید کربوهیدرات‌ها را در رژیم غذایی‌تان محدود کنید.

مقایسه تأثیرات کاهش وزن از طریق رژیم کم کربوهیدرات در مقابل رژیم کم چرب بر قلب نشان می‌دهد، افرادی که رژیم کم کربوهیدرات داشتند به طور متوسط ۴.۵ کیلوگرم از دست دادند. یک مزیت رژیم کم کربوهیدرات این است که باعث کاهش وزن با کیفیت بالاتری می‌شود. با کاهش وزن، چربی کاهش می‌یابد، اما معمولا باعث از دست دادن بافت بدون چربی (عضله) نیز می‌شود که مطلوب نیست. در هر دو رژیم، حدود ۱ تا ۱.۳ گیلوگرم از بافت بدون چربی خوب همراه با چربی از دست می‌دهند، یعنی درصد کاهش چربی در رژیم کم کربوهیدرات بسیار بالاتر است.

به برنامه غذایی فکر کنید نه رژیم غذایی.

باید یک برنامه غذایی سالم انتخاب کنید که بتوانید به آن پایبند باشید. مزیت روش استفاده از مواد غذایی کم کربوهیدرات این است که بدون نیاز به شمارش کالری، باعث یادگیری انتخاب‌های غذایی بهتر نیز می‌شود. به طور کلی، یک روش غذایی کم کربوهیدرات، شما را از غذاهای مشکل زا دور می‌کند، غذاهایی که کربوهیدرات و قند زیاد و فیبر زیادی ندارند، مانند نان، نان شیرینی و نوشابه و انتخاب غذاهای پرفیبر یا پروتئین بالا مانند سبزیجات، لوبیا و گوشت سالم می‌توانند چربی‌های اضافی شکم شما را کاهش دهند.

فعالیت بدنی داشته باشید.

فعالیت بدنی به سوزاندن چربی‌های شکمی کمک می‌کند. ورزش به‌ویژه چربی شکم را کاهش می‌دهد، زیرا باعث کاهش سطح انسولین در گردش می‌شود. در غیر این صورت به بدن سیگنال داده می‌شود که چربی‌ها را نگه داشته شود و کبد از اسیدهای چرب، به‌ویژه آنهایی که در نزدیکی ذخایر چربی احشایی هستند، استفاده کند.

میزان ورزش مورد نیاز برای کاهش وزن به خواسته‌های شما بستگی دارد. برای بسیاری از مردم، ورزش کردن می‌تواند در مدت زمان ۳۰ تا ۶۰ دقیقه ورزش متوسط تا شدید تقریبا هر روزه باشد.

وزنه بردارید.

اضافه کردن تمرینات قدرتی حتی متوسط به تمرینات هوازی به ساخت توده عضلانی بدون چربی کمک می‌کند، که باعث می‌شود تا کالری بیشتری در طول روز بسوزانید، چه در حالت استراحت و چه در حین ورزش.

در هنگام خرید قوطی وسایل را بررسی کنید.

در موقع خرید مارک‌های وسایل را با هم مقایسه کنید. برای مثال، برخی از ماست‌ها هستند که چربی کمی دارند، اما کربوهیدرات‌ها و قندهای افزوده‌شده بیشتری نسبت به بقیه دارند. غذاهایی مانند سس مایونز، و سس‌های سالاد اغلب حاوی مقادیر زیادی چربی و کالری هستند.

از غذاهای فرآوری شده دوری کنید.

مواد تشکیل دهنده کالاهای بسته بندی شده و غذاهای میان وعده معمولا سرشار از چربی‌های ترانس، شکر افزوده شده و نمک یا سدیم افزوده است، سه موردی که کاهش وزن را دشوار می‌کند.

هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی

عوامل زیادی بر هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی تاثیرگذار است. نحوه محاسبه هزینه عمل برداشتن چربی شکم مثل جراحی چاقی است. یعنی هر چقدر خدمات دیافت کنید به همان میزان نیز هزینه‌های شما افزایش خواهد یافت. در کل هزینه عمل برداشتن چربی شکم به عوامل زیادی بستگی دارد که هزینه‌های برداشتن چربی شکم بدون جراحی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی بر اساس تخصص و صلاحیت فرد انجام دهنده عمل، نوع روش مورد استفاده، زمان و تلاش مورد نیاز درمان و همچنین موقعیت جغرافیایی کلینیک تعیین خواهد شد.

بسیاری از جراحان برای برداشتن چربی شکم بدون جراحی برنامه های مالی برای بیمار ارائه می دهند، بنابراین حتما از پزشک در این باره بپرسید.

هنگام انتخاب یک جراح معتبر و ماهر در منطقه خود برای برداشتن چربی شکم بدون جراحی، به یاد داشته باشید که تجربه جراح و راحتی شما با او به اندازه هزینه نهایی عمل مهم است.

 

جدیدترین روش تخلیه چربی شکم

سال‌هاست که لیپوساکشن یکی از پرطرفدارترین و بهترین عمل‌های زیبایی بوده و دلیل خوبی هم دارد. این روش جراحی ایمن، موثر و دائمی باعث کاهش چربی و اصلاح خطوط بدن می‌شود.

در سال‌های اخیر، جایگزین‌های غیرجراحی یا کم تهاجمی به جای لیپوساکشن محبوبیت پیدا کرده‌اند. درمان‌های پیکرتراشی بدن معمولاً نیازی به برش یا بیهوشی ندارند و معمولا با زمان کمتری همراه هستند.

لیپوساکشن یک روش جراحی حذف چربی است که برای اولین بار در دهه ۱۹۸۰ رایج شد. در طول این عمل، یک جراح زیبایی معتبر و ماهر با دقت چربی اضافی را از طریق یک لوله کوچک توخالی به نام کانولا خارج می‌کند. هنگامی که جراح کانولا را از طریق رسوب چربی حرکت می‌دهد، ساکشن اجرا می‌شود، سلول‌های چربی اضافی را از بین می‌برد و شکل بدن باریک‌تری را ایجاد می‌کند.

لیپوساکشن به ویژه در از بین بردن چربی در پاها، شکم، پشت، بازوها، صورت و گردن موثر است. این روش نتایج چشمگیرتری نسبت به سایر روش‌های کاهش چربی غیرتهاجمی دارد، با این حال، دوره نقاهت طولانی‌تری دارد (تا شش هفته) و معمولاً هزینه بیشتری نسبت به روش‌های غیرجراحی دارد.

درمان‌های کاهش چربی غیرجراحی از روش‌های مختلفی برای برداشتن و از بین بردن سلول‌های چربی از طریق یک روش موضعی و نه جراحی استفاده می‌کنند. درمان‌های رایج پیکرتراشی بدون جراحی عبارتند از:

کول اسکالپتینگ: برای افرادی که اضافه وزن کمی دارند، اما می‌خواهند چربی‌های دردسرساز کوچک و موضعی روی باسن، شکم یا ران‌ها را کاهش دهند، مناسب است. این روش درمانی از یک دستگاه کرایولیپولیز تخصصی برای خنک کردن سلول‌های چربی ناخواسته تا حد مرگ بدون تأثیر بر بافت‌های اطراف استفاده می‌کند. هنگامی که سلول‌های چربی می‌میرند، در طول روز از بدن خارج می‌شوند و نتیجه نهایی بعد از سه ماه دیده می‌شود.

ترواسکالپ: از جدیدترین دستگاه‌های لاغری موضعی است که از فناوری فرکانس رادیویی کنترل شده برای از بین بردن سلول‌های چربی روی باسن، ران و شکم استفاده می‌کند. درمان معمولاً حدود یک ساعت طول می‌کشد و اکثر بیماران برای مشاهده نتایج قابل توجه به یک تا دو درمان نیاز دارند.

بادی تیت: یک روش کم تهاجمی است که با استفاده از انرژی فرکانس رادیویی پوست را سفت می‌کند و رسوبات چربی ناخواسته را کاهش می‌دهد. این کار به این صورت است: یک کاوشگر داخلی انرژی حرارتی را برای کمک به ذوب چربی و تقویت نوارهای کلاژن در زیر سطح پوست ارسال می‌کند، یک اپلیکاتور خارجی انرژی فرکانس رادیویی را برای سفت شدن بیشتر به پوست می‌رساند. بادی تیت روشی کم تهاجمی است، زیرا برای اینکه جراح شما پروب اپلیکاتور داخلی را وارد کند باید یک برش کوچک ایجاد کند. با این حال، آن را کمتر تهاجمی می‌دانند.

اسمارت لیپو: به عنوان “لیپوساکشن لیزری” نیز شناخته می‌شود و از فناوری لیزر با طول موج سه‌گانه برای ریختن چربی‌های ناخواسته در اطراف ماهیچه‌ها و سفت کردن پوست شل و افتاده بدون جراحی استفاده می‌شود. لیزر اسمارت لیپو با حل کردن چربی بدن و/یا صورت باعث می‌شود بدن شما به طور طبیعی آن‌ها را پردازش و دفع کند. یک لوله بسیار کوچک در ناحیه درمان قرار داده می‌شود تا مایع اضافی که ممکن است در طول عمل جمع شود را از بین ببرد. به دلیل استفاده از لوله کوچک، اسمارت لیپو برای نواحی از صورت که لیپوساکشن سنتی نمی‌تواند به اندازه کافی آن‌ها را برطرف کند، ایده‌آل است، مانند جفت، چانه، فک و گردن. اسمارت لیپو همچنین برای کانتور کردن مناطقی از بدن که چربی‌های سرسخت را نگه می‌دارند، مانند شکم، پشت، پهلو، ران، باسن و بازوها ایده‌آل است. از آنجایی‌که اسمارت لیپو نسبت به لیپوساکشن تهاجم کمتری دارد، آسیب کمتری به بافت‌های اطراف در محل‌های درمان وارد می‌شود. نتایج حاصل از درمان اسمارت لیپو را می‌توان فوراً مشاهده کرد و این روش به زمان کوتاهی نیاز دارد.

اسکالپشور: توسط یک لیزر غیرتهاجمی، چربی‌های اضافی زیر چانه (چربی زیر ذهنی)، دستگیره‌های عشق، پشت، شکم و ران‌های داخلی و خارجی را از بین می‌برد. مشابه کول اسکالپتینگ و ترواسکالپ عمل می‌کند، اسکالپشور برای بیمارانی که اضافه وزن کمی دارند، اما می‌خواهند چربی‌های سرسخت، مقاوم در برابر ورزش و رژیم غذایی را کاهش دهند، ایده‌آل است. برخلاف کول اسکالپتینگ که سلول‌های چربی را منجمد می‌کند، اسکالپشور سلول‌های چربی را از طریق گرما از بین می‌برد (فرایندی که به عنوان آپوپتوز شناخته می‌شود). مطالعات نشان داده‌اند که اسکالپشور در از بین بردن دائمی تا ۲۴ درصد از سلول‌های چربی در ناحیه تحت درمان موثر است.

ساده ترین راه از بین بردن چربی شکم

ساده‌ترین راه از بین بردن چربی شکم اصلاح و تغییر سبک زندگی روزانه، انجام ورزشی که بتواند کالری کافی بدن‌تان را بسوزاند و انجام منظم آن به صورت یک عادت است. شما باید یک رژیم غذایی سالم با تمرکز بر محصولات غنی فیبردار را انتخاب کنید و از مواد مغذی کم و غذاهای پرکالری یا روغنی دوری کنید.

برای حفظ رژیم غذایی سالم خودتان بهتر است با یک گروه کلینیک چاقی مانند گروه جراحان سبز در ارتباط باشید و توصیه‌های حرفه‌ای در این زمینه دریافت کنید. در گروه جراحان سبز توصیه‌های سفارشی به شما می‌شود و علل چاقی و وضعیت جسمانی فعلی شما برای کاهش وزن موثرتر تجزیه و تحلیل سیستماتیک می‌شود. در ادامه با درمان‌های برداشتن چربی شکم بدون جراحی بیشتر آشنا می‌شوید.

لیزر لیفتینگ بدن

لیزر انرژی را به لایه چربی زیر جلدی به روشی غیر جراحی می‌رساند، سلول‌های چربی را جابجا می‌کند و باعث تشکیل کلاژن می‌شود و پوست شل و ناهموار را سفت می‌کند. به جای از بین بردن چربی، به تنظیم افتادگی چربی شکم یا خط ناهموار بدن که در نتیجه افزایش وزن ایجاد شده است کمک می‌کند. اگر با تزریق لیپولیز ترکیب شود می‌توان نتایج بهتری به دست آورد.

درباره لیزر لیفتینگ بدن

انواع لیزر لیفتینگ بدن که بدون جراحی از شر چربی‌های شکم خلاص می‌شوید عبارتند از:

دستگاه Ulfit: انرژی فراصوت قدرتمندی را به لایه چربی زیر جلدی برای اثرگذاری سریع می‌رساند. با ایجاد ناحیه انعقادی در عمق ۶ تا ۹ میلی‌متری در داخل بافت زیر جلدی، خاصیت ارتجاعی شکم و ران‌ها را بهبود می‌بخشد.

لیپوزونیک: از اولتراسوند متمرکز با شدت بالا برای از بین بردن بافت چربی زیر جلدی غیر ضروری استفاده می‌کند و درمان موثری را ارائه می‌دهد.

ترماژ بادی: انرژی با فرکانس بالا را به عمق درم و لایه چربی زیر جلدی برای انقباض کلاژن و بازگرداندن خاصیت ارتجاعی پوست می‌رساند. با تحریک کلاژن سازی، به بهبود خطوط افتادگی بدن کمک می‌کند.

اینمود بادی: باعث از بین رفتن سلول‌های چربی می شود و به طور همزمان خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌بخشد، سلولیت توده‌ای را از بین می‌برد و خط بدن را باریک‌تر می‌کند.

بادی شرینک: انرژی گرمایی برای توزیع مجدد سلول های چربی استفاده می‌شود و اثر سفت کننده آن به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست کمک می‌کند.

تزریقات حل کننده چربی

این روشی است که در آن یک داروی لیپولیتیک به لایه چربی تزریق می‌شود تا سلول‌های چربی را از بین ببرد و سپس آنها را به طور طبیعی آزاد کند. سلولیت را می‌توان با تجزیه نه تنها سلول‌های چربی، بلکه با تجزیه بافت چربی زیر جلدی نیز درمان کرد. از مزایای زمان عمل کوتاه، بهبودی نسبتاً سریع، تورم و کبودی جزئی و سادگی درمان برخوردار است.

در باره تزریقات حل کننده چربی

انواع تزریقات حل کننده چربی که بدن شما را بدون جراحی از شر چربی‌های شکم خلاص می‌کند:

 تزریق SS: تزریقی که باعث کاهش وزن به روش اسمزی از بین بردن چربی می‌شود. با از بین بردن چربی و کوچک کردن اندازه سلول‌های چربی عمل می‌کند.

تزریق Pisto: تزریقی بدون استروئید با مواد ایمن که به از بین بردن سلولیت و سلول‌های چربی کمک می‌کند و در عین حال خاصیت ارتجاعی بافت‌ها و پوست را افزایش می‌دهد.

تزریق اسلیم کات: روشی که چربی‌های غیرضروری ایجاد شده به دلیل کاهش خاصیت ارتجاعی پوست را از بین می‌برد.

 

عوارض تخلیه چربی شکم

روش‌های کاهش چربی غیرجراحی در حال افزایش است. اگرچه تعدادی از گزینه‌های درمانی برای این عمل موجود است، بیشتر شامل یکی از دو روش زیر است: اولتراسوند و انرژی سرد (که کرایولیپولیز نیز نامیده می شود). سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در حال حاضر دستگاه‌های مختلفی را تأیید کرده که از این روش‌های درمانی استفاده می‌کنند. هر دو روش به طور کلی بسیار ایمن هستند اما ممکن است با برخی عوارض جانبی جزئی همراه باشند.

قبل از شروع هر درمانی مهم است که تمام خطرات و عوارض احتمالی کاهش چربی غیر جراحی را در نظر بگیرید.

کول اسکالپتینگ گونه‌ای از تکنیک کرایولیپولیز است. فرآیند خنک سازی هدفمند سلول‌های چربی زیر پوست را از بین می‌برد و در عین حال از پوست و اعصاب محافظت می‌کند. در این درمان از چاقو، شیلنگ مکش یا سوزن استفاده نمی‌شود و روش غیرجراحی کاهش چربی هیچ جای زخم یا تغییر پوستی دائمی باقی نمی‌گذارد.

 

کول اسکالپتینگ روی قسمت فوقانی و پایین شکم و کمر کار گذاشته می‌شود. اگر چربی کافی برای قرار گرفتن مناسب بین دو پانل خنک کننده مورد استفاده در طول درمان وجود داشته باشد، ممکن است این دستگاه روی بازوها نیز استفاده شود.

عوارض جانبی که گاهی اوقات با کرایولیپولیز همراه است شامل قرمزی، کبودی، تورم، حساسیت به لمس، گرفتگی، خارش، سوزن سوزن شدن و بی حسی در محل درمان است. بیشتر علائم به سرعت محو می‌شوند، اما برخی از بیماران بی‌حسی را تجربه می‌‌کنند که تا چند هفته پس از درمان ادامه می‌یابد.

سازمان غذا و داروی، کول اسکالپتینگ را هم بی‌خطر و هم موثر می‌داند، اما این روش عارضه نادری دارد. با کول اسکالپتینگ ، ممکن است در صورت استفاده نادرست از دستگاه، جداشدگی چربی‌ها رخ دهد.

یکی دیگر از تکنیک‌های غیرتهاجمی پیکرتراشی بدن، لیپوسونیک است که از فناوری اولتراسوند برای حذف چربی‌های اضافی از معده، ران، کمر، پشت، و باسن استفاده می‌کند.

در این روش که حدود یک ساعت طول می‌کشد، از امواج اولتراسوند با شدت بالا استفاده می‌شود. در طول درمان، برخی از بیماران ناراحتی خفیف، سرما، سوزن سوزن شدن یا گرما را تجربه می‌کنند. به دنبال لیپوسونیک، ممکن است مقداری کبودی، قرمزی، تورم و ناراحتی در محل درمان وجود داشته باشد. این عوارض معمولاً خفیف هستند.

لیپوزونیکس برای کسانی که سابقه اختلالات خونریزی دارند، افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند، افرادی که قبلاً در ناحیه درمان جراحی داشته‌اند یا یک دستگاه پزشکی کاشته شده مانند ضربان ساز قلب دارند، توصیه نمی‌شود. زنان باردار باید درمان لیپوزونیکس را به تعویق بیندازند. همچنین از آنجایی که دستگاه اولتراسوند از گرما استفاده می‌کند، احتمال سوختگی وجود دارد، اما بسیار نادر است.

نکته مهم این است که عمل برداشتن چربی باید فقط به حجم کمی از چربی وارد شود، زیرا اگر چربی بیش از حد در یک ناحیه برداشته شود، خطر ایجاد زخم وجود دارد.

با هر دو روش درمانی، ممکن است برخی از افراد از نتایج نهایی راضی نباشند. تکنیک‌های کاهش چربی غیر جراحی برای بیمارانی توصیه می‌شود که به حداقل تغییرات ظاهری نیاز دارند و انتظارات درمانی واقع‌بینانه دارند.

همچنین توصیه می‌شود کسانی که به درمان‌های حذف چربی غیرجراحی علاقه‌مند هستند، به دنبال یک متخصص پزشکی واجد شرایط باشند که به‌درستی در این فرآیند آموزش دیده است. معاینه فیزیکی اولیه برای اطمینان از اینکه هیچ مشکل پزشکی وجود ندارد تا منجر به عوارض درمان شود، توصیه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *