انسان موجودی ارزشمند است و بیشتر از همه موجودات دنیا به سمت کمالات و خوبی ها سوق پیدا می کند. انسان زیبایی را دوست دارد و سعی می کند همواره خود را در حالتی آراسته نگه دارد. با استناد به این امر، افراد زیادی دست به عمل های زیبایی مختلف می زنند تا چهره خود را جوان تر و زیباتر از همیشه نگه دارند. در بین عمل های زیبایی، جراحی زیبایی بینی یکی از رایج ترین ها است.

دلیل آن هم، اهمیت نقش بینی در زیبایی صورت است. افرادی که بینی های بزرگ و نامتقارن دارند سعی می کنند تا استفاده از تکنیک های مختلف که در کلینیک های جراحی بینی رایج است، دست به بهترین جراحی بزنند تا به هر نحوی شده، صورت خود را زیباتر و جوانتر نگه دارند. اما برای هر کاری لازم است یک سری اطلاعات کسب کنید.

در مورد جراحی زیبایی بینی نیز باید بدانید که این روش چقدر طول می کشد یا اصلا در چه سنی باید اقدام به این جراحی کرد. ما در این مطلب از وبسایت گروه جراحان ایران سبز سعی داریم هر آنچه را که در خصوص جراحی زیبایی بینی لازم است بدانید را با شما مطرح کنیم تا با کسب اطلاعات کامل دست به عمل جراحی بینی بزنید. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

همه چیز در مورد جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یک عمل پرطرفدار است که امروزه در کشور ما نیز بسیار رایج شده است. با پیشرفت علم و دستیابی به روش های مدرن، راه های انجام عمل زیبایی بینی نیز راحت تر شده است. به همین خاطر است که افراد زیادی خود را به تیغ های جراحی میسپارند تا بهترین بینی را برای خود بسازند. اما بد نیست کمی بیشتر با این جراحی آشنا شوید.

ابتدا بد نیست بررسی کنید تا ببینید با چه اهدافی مردم دست به جراحی زیبایی بینی می زنند. جراحی زیبایی بینی با 3 هدف انجام می شود.

اولین و مهمترین دلیل برای جراحی زیبایی بینی

اولین و مهمترین دلیلی که جراحی زیبایی بینی توسط افراد انجام می شود، برطرف کردن ایراد های ظاهری بینی است. ایراد هایی مانند کجی بینی، عدم تقارن آن بر روی صورت و حتی برطرف کردن قوز بینی از جمله ایراد های ظاهری هستند که مردم به خاطر آن ها تصمیم به انجام عمل جراحی بینی می گیرند.

اما دسته ای دیگر وجود دارند که جراحی بینی را با هدف رفع مشکل عملکردی بینی و ظاهر آن انجام می دهند. این دسته افراد که گاها با مشکلات تنفسی رو به رو هستند، سعی می کنند با جراحی زیبایی بینی، هم بینی زیباتری برای خود داشته باشند و هم عملکرد این عضو مهم را بهتر کنند تا راه تنفسی ان ها باز تر باشد.

بهترین سن جهت جراحی زیبایی بینی

حال که دانستید مردم با چه اهدافی دست به انجام جراحی زیبایی بینی میزنند، باید یک مسئله مهم در خصوص این جراحی را بدانید. انتخاب سن مناسب یکی از مهم ترین تصمیم هایی است که شما باید بگیرید. نمی توان جراحی زیبایی بینی را از هر سنی آغاز کرد و برای انجام این کار باید در بازه سنی مناسبی قرار داشته باشید. برای مثال افرادی که هنوز به سن 18 سال نرسیده اند، انجام جراحی زیبایی بینی به هیچ وجه به ان ها توصیه نخواهد شد.

نظر پزشک بسیار مهم است

البته تشخیص اینکه بینی شما در چه سنی نیاز به جراحی دارد، به نظر پزشک معتمد وابسته است. به خاطر اینکه عمل جراحی زیبایی بینی امروزه بین جوانان و نوجوانان بسیار شایع است، باید حتما این افراد با تشخیص پزشک دست به جراحی بزنند. اما معمولا پزشکان برای پسران، داشتن حداقل سن 17 سال و برای دختران داشتن حداقل سن 19 سال را برای جراحی زیبایی بینی مجاز می دانند. این را نیز اضافه کنیم که افرادی که کمتر از سن قانونی 18 سال هستند، حتما باید اجازه عمل را از قیم قانونی خود کسب کنند.

جراحی زیبایی بینی چقدر زمان می برد؟

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که در این خصوص مطرح می شود، مدت زمان انجام این عمل است. افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند، مدام از خود سوال خواهند پرسید که حدودا چند ساعت در اتاق عمل، جراحی می شوند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم، مدت زمان جراحی زیبایی بینی بستگی به هدف جراحی و روشی است که پزشک برای عمل بینی شما اتخاذ می کند.

برای مثال جراحی زیبایی بینی برای برخی افراد ممکن است نهایتا 1 تا 2 ساعت طول بکشد. اما افرادی که جراحی زیبایی ترمیمی را انتخاب می کنند، ممکن است مدت زمان جراحی ان ها حتی تا 4 ساعت نیز طول بکشد. به طور کلی پزشک می تواند با استفاده از تکنیک های خاص خود و بنابر تشخیص خود، مدت زمان جراحی را کم یا بیشتر کند.

معرفی تکنیک های جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی با استفاده از 2 تکنیک انجام می شود که بد نیست قبل از اقدام برای انجام عمل، با این 2 روش آشنا شوید تا بدانید بینی خود را با استفاده از کدام روش عمل خواهید کرد. به طور کلی 2 تکنیک جراحی زیبایی بینی به صورت باز و جراحی زیبایی بینی به صورت بسته برای انجام این عمل وجود دارد.

البته اینکه شما کدام روش را برای جراحی بینی خود انتخاب کنید، به نظر مستقیم پزشک بستگی دارد. پزشک با بررسی شرایط  جسمی و روحی شما و وضعیت بینی که دارید، دست به انتخاب هر یک از این تکنیک ها خواهد زد. در ادامه هر یک از این روش ها را به صورت مفصل با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

تکنیک جراحی زیبایی بینی به روش باز

برای انجام جراحی زیبایی بینی باید برش های ریزی در داخل بینی ایجاد شود. اما تکنیک به روش باز به این صورت است که پزشک علاوه بر ایجاد برش هایی در داخل بینی، برش های دیگری را در ناحیه کلوملا  ایجاد می کند. این برش ها که در ناحیه کلوملا یا همان پوست بین حفره های بینی ایجاد می شوند، کمک می کنند تا تغییرات گسترده تری در بینی فرد صورت بگیرد.

معمولا پزشک برای اینکه بتواند تغییر زیادی را در حالت بینی فرد ایجاد کند، از این روش استفاده خواهد کرد. در این روش پزشک با این برش ها، پوست بینی را بالا می آورد و با دید مستقیمی که دارد، تغییرات لازم را در بینی بیمار ایجاد می کند. این روش در نوع خود مزیت هایی دارد و در عین حال معایبی را نیز دارا می باشد. دادن دید مستقیم و بازتر برای جراحی به پزشک و ایجاد قدرت مانور بیشتر و اعمال تغییرات گسترده تر از مزیت های این تکنیک جراحی زیبایی بینی است و دارا بودن زخم و تورم بیشتر و طولانی تر بودن دوره نقاهت بیمار از معایب انتخاب این تکنیک برای جراحی زیبایی بینی می باشد.

تکنیک جراحی زیبایی بینی به روش بسته

جراحی زیبایی بینی به روش بسته یکی دیگر از روش های انجام عمل بینی است. شاید برایتان سوال باشد که این تکنیک در جراحی زیبایی بینی به چه صورت انجام می شود. در این روش پزشک برای تغییر در ظاهر بینی تمامی برش هایی که به بینی شما می زند در داخل بینی هستند. معمولا استفاده از تکنیک روش بسته در جراحی زیبایی بینی بیشتر به روش باز اولویت دارد.

در این روش، برش هایی که پزشک می زند کمی پهن تر و بزرگتر هستند و به پزشک این اجاره را می دهد تا به نقاط مختلف بینی دسترسی داشته باشد. با این برش ها این امکان به پزشک داده می شود که تغییرات ساختاری زیادی را در بینی بیمار ایجاد کند. این روش در نوع خود دارای مزایای و معایبی است.

مزیت تکنیک جراحی زیبایی بینی به روش بسته

مزیت استفاده از این روش برای جراحی زیبایی بینی این است که شما با اتخاذ این روش، دوره نقاهت کوتاه تری را سپری خواهید کرد. زخم ها و تورم های بینی در این روش کمتر از روش جراحی بینی به صورت باز است. اما معایب استفاده از این روش این است که پزشک احاطه بسیار زیادی بر روی اجزا و قسمت های مختلف بینی شما ندارد و کار پزشک کمی سخت تر و محدود تر است.

کار هایی که باید قبل از جراحی زیبایی بینی انجام دهید

جراحی بینی یک عملی است که با استفاده از بی هوشی و در اتاق عمل انجام می شود.همین امر به بسیاری از افرادی که قصد انجام این عمل زیبایی را دارند، استرس و ناراحتی هایی را وارد خواهد کرد. به همین خاطر تمام افرادی که قصد دارند، جراحی زیبایی بینی را انجام دهند باید یک سری نکات را قبل از جراحی رعایت کنند تا ناراحتی و استرسی که دارند، کاهش پیدا کند. این کار بیشتر برای سرعت بخشیدن به دوره ریکاوری است تا عمل جراحی ثمربخش تری داشته باشید.

اولین و شاید مهم ترین کاری که باید قبل از جراحی بینی انجام دهید، رعایت کردن یک رژیم غذایی مناسب و ایده آل است. با توجه به اینکه داشتن تغذیه سالم میتواند ریسک ایجاد عفونت در بینی را کاهش دهد، حتما باید حداقل یک هفته قبل از عمل، رژیم غذایی درستی را برای خود برگزینید تا سرعت بهبودی شما افزایش پیدا کند.

علاوه بر رعایت یک رژیم غذایی مناسب، باید به نکاتی همچون مصرف دارو و استعمال دخانیات نیز توجه داشته باشید. استعمال دخانیات به خصوص مصرف سیگار می تواند سبب آرام شدن جریان گردش خون شود به همین خاطر باید قبل از عمل، مصرف سیگار و قلیان را ترک کنید.

کارهایی که باید بعد از جراحی زیبایی بینی انجام دهید

کار شما برای جراحی زیبایی بینی با خروج از اتاق عمل به اتمام نخواهد رسید. زمانی جراحی زیبایی بینی نتیجه بخش خواهد بود که شما بعد از جراحی نیز مراقبت های لازم را انجام دهید. متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی، مراقبت های لازم را به خوبی انجام نمی دهند. همین مسئله می تواند تمام درد و ناراحتی که شما برای عمل بینی تحمل کرده اید را بی ثمر کند.

اما در خصوص مراقبت های لازم پس از عمل جراحی باید بگوییم، به کلی این مراقبت ها شامل دو دسته از سلسله رفتار ها می شوند. اقداماتی که تا چند روز بعد از عمل انجام می دهید و اقداماتی که باید تا چندین هفته پس از عمل نیز در انجام آن ها کوشا باشید. در ادامه هر دو این اقدامات را به صورت موردی برایتان معرفی خواهیم کرد.

مراقبت های چند روز اول بعد از جراحی زیبایی بینی

مهم ترین بازه زمانی که یک فرد می تواند در زندگی پیش روی خود داشته باشد، چند روز اول بعد از جراحی زیبایی بینی است. 2 روز اولی که شما از اتاق عمل خارج می شوید، باید حتما ریزترین مراقبت ها را برای حفظ سلامت خود انجام دهید. اولین و مهم ترین مسئله، استراحت کافی است. شما در 2 روز اول نباید تحرک زیادی داشته باشید و باید تا حد امکان در حالت درازکش باشید.

سعی کنید در حالتی بخوابید که سرتان رو به بالا باشد. لباس مناسب برای خود انتخاب کنید. پوشیدن لباس باعث می شود به سر و گردن شما آسیب وارد شود. تماس لباس با بینی نیز می تواند سبب عفونت آن شود. پس لباسی را انتخاب کنید که نیاز به پوشیدن آن از ناحیه سر و گردن وجود نداشته باشد.

مصرف غذاهای نرم و سرشار از مواد مغذی را حتما در دستور کار قرار دهید. سعی کنید از وان به جای دوش گرفتن در حمام استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم در این 48 ساعت ابتدایی، از کمپرس سرد برای بینی خود استفاده کنید. علاوه بر این موارد، باید سعی کنید گردن خود را کمتر تکان دهید و هیچ گونه هوایی را با فشار بالا از بینی خود خارج نکنید.

مراقبت های چند هفته اول بعد از جراحی زیبایی بینی

برخی گمان می کنند، بعد از جراحی  زیبایی بینی، همین که تا 2 روز مراقبت ها و نکاتی که پزشک به ان ها گفته است را رعایت کنند، دیگر نیازی به مراقبت از محل جراحی نیست. اما این تفکر کاملا اشتباه است. با اینکه 2 روز از زمان جراحی بینی می گذرد، اما شما باید به منظور حفظ سلامت بینی خود و موفقیت آمیز بودن جراحی زیبایی بینی، مراقبت های لازم را تا 2 هفته بعد از جراحی بینی نیز انجام دهید.

پیشنهاد می کنیم تا هنگامی که پزشک اجازه نداده، فعالیت های بدنی سنگین انجام ندهید. از خوردن مواد غذایی حاوی سدیم خودداری کنید تا ورم بینی شما تشدید نشود و دوره بهبودی ان زودتر انجام شود. یکی از مواردی که حتما باید به آن توجه کنید، عدم استفاده از عینک است.

با عینک طبی تا 5 هفته بعد از عمل جراحی بینی خداحافظی کنید. این را نیز اضافه کنیم که استفاده از کرم ضد آفتاب می تواند در هنگام خروج از خانه، کمک زیادی به محافظت از بینی شما کند. پس حتما این موارد را حداقل تا 2 هفته بعد از جراحی زیبایی بینی انجام دهید.

هزینه جراحی زیبایی بینی چقدر است؟

حال که همه اطلاعات لازم در خصوص جراحی زیبایی بینی را به دست آورید، باید تصمیم خود را برای انجام این جراحی بگیرید. اما یکی از مهم ترین مواردی که باعث می شود، برخی از انجام عمل زیبایی بینی منصرف شوند، هزینه انجام این جراحی است. جراحی بینی به خاطر اینکه یک جراحی زیبایی است، هزینه های بالایی دارد. به راستی هزینه و قیمت جراحی زیبایی بینی چقدر است؟

هزینه عمل برای افراد متفاوت خواهد بود!

همانطور که میدانید، جراحی زیبایی برای هر کسی با روشی متفاوت انجام خواهد شد. به همین خاطر، هزینه انجام این عمل نیز برای هر فردی با فرد دیگر متفاوت خواهد بود. معمولا عوامل متعددی در قیمت تاثیرگذار خواهند بود و یک عدد ثابت و همیشگی را نمی توان به عنوان قیمت جراحی زیبایی بینی معرفی کرد.

به همین خاطر پیشنهاد میکنیم حتما قبل از انجام جراحی، در این باره با پزشک خود صحبت کنید. البته با وجود گروه جراحان ایران سبز دیگر لازم نیست نگرانی بابت هزینه جراحی زیبایی بینی داشته باشید. برای کسب اطلاع از قیمت و تعرفه فقط کافیست وارد وبسایت گروه جراحان ایران سبز شوید و بعد از کسب مشاوره، از هزینه لازم برای جراحی زیبایی بینی مطلع شوید.

نتیجه گیری

در این مطلب از سری مقالات تهیه شده در وبسایت گروه جراحان ایران سبز سعی کردیم در خصوص یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی در کشورمان با شما صحبت کنیم. جراحی زیبایی بینی می تواند تاثیر زیادی بر روی زیبایی چهره شما داشته باشد. پیشنهاد می کنیم اگر شرایط مناسب برای جراحی زیبایی بینی را دارید، حتما برای انجام این جراحی اقدام کنید.

آیا تا به حال تجربه جراحی زیبایی بینی را داشته اید؟ پیشنهاد می کنیم در انتهای این مطلب و در قسمت نظرات وب سایت گروه جراحان ایران سبز، از تجربیات خود برای ما بنویسید. همچنین اگر سوالی در مورد جراحی زیبایی بینی دارید می توانید تمامی سوالات خود را برای ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید تا پشتیبانان گروه جراحان ایران سبز در کوتاه ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ دهند. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید و موثر واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *