آیا با جراحی برجسته کردن گونه و لب آشنا هستید؟ داشتن چهره ای زیبا و شاداب خواسته هر فردی است. فرقی نمی کند زن باشد یا مرد. داشتن پوستی شاداب و گونه هایی لطیف و سرحال می تواند چهره شما را جوان سازد و روحیه بی نهایتی را به شما بیفزاید. پوست صورت و گونه ها ممکن است به دلایل مختلف تحلیل روند و یا پوست آن ها کشیده شود.

به خاطر اینکه صورت بسیار در معرض دید عموم است، افتادن گونه های شما می تواند سن شما را بیشتر از آنچه هستید نشان دهد. افتادن پوست صورت و کشیده شدن آن به طرف پایین باعث پیر شدن چهره شما خواهد شد. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم به دنبال جراحی پروتز گونه باشید.

در این مطلب از وبسایت گروه جراحان ایران سبز قصد داریم هر آنچه را که لازم است در مورد جراحی برجسته کردن گونه و لب با یکدیگر مطرح کنیم تا شما به خوبی این جراحی را بشناسید و بدانید که چگونه انجام خواهد شد.

 

جراحی برجرسته کردن گونه و لب چگونه انجام می شود؟

همان طور که گفتیم، جراحی برجسته کردن گونه و لب می تواند تاثیر زیادی در زیباسازی صورت داشته باشد. این عمل جراحی زیبایی که بیشتر در بین خانم ها رواج دارد، از طریق جراحی پروتز انجام می شود.  جراحی پروتز گونه که یک متد دائمی است از پیر شدن چهره شما جلوگیری می کند و زیبایی واقعی شما را نمایان خواهد کرد.

در این روش جراحی گونه و برجسته کردن آن، ابتدا حجم گونه های مورد نیاز برای شما اندازه گیری می شود و میزان مورد نیاز تزریق پروتز به هر گونه نیز به صورت دقیق محاسبه خواهد شد. این پروتز ها در قسمت پیشین استخوان گونه قرار داده خواهند شد و باعث می شود تا گونه شما حجیم تر و برجسته تر نشان داده شود.

البته فرایند جایگذاری پروتز در استخوان گونه به همین راحتی نیست و فرایند خاص خود را دنبال می کند تا نتیجه بخش شود. که در ادامه حتما در خصوص ان با شما صحبت خواهیم کرد.

مراحل جراحی پروتز گونه

جراحی برجسته کردن گونه و لب هر دو می توانند به تنهایی در کلینیک های زیبایی یا به صورت باهم انجام شود. در مورد جراحی پروتز گونه باید بگوییم، این عمل جراحی به همراه بیهوشی عمومی خواهد بود. با توجه به اینکه پروتز های زیادی از نظر جنس، اندازه و شکل وجود دارند، پزشک یکی از ان ها بر اساس آناتومی و فرم صورت شما انتخاب می کند تا تغییرات لازم را در گونه های شما انجام دهد.

پروتز منتخب پزشک و بیمار بر روی استخوان گونه قرار داده می شوند. البته این جا گذاری بعد از خوردن برش های ریزی است که در دهان بیمار داده می شود. تمام فرایند جراحی برجسته کردن گونه و لب هر کدام حدود 1 ساعت به طول خواهند انجامید.

بعد از به اتمام رسیدن عمل، پزشک در اطراف گونه از چسب ضد حساسیت استفاده خواهد کرد. لازم به ذکر است که این چسب نیاز به تعویض یا رسیدگی ندارد و با معاینه پزشک می توان حدود یک هفته بعد از عمل آن را برداشت. با توجه به اینکه در جراحی برجسته کردن گونه یا همان جراحی پروتز از بخیه جذب شدنی استفاده می کنند، نیازی به کشیدن بخیه نخواهید داشت.

 

چند روش برای برجسته کردن گونه و لب وجود دارد؟

گفتیم که شما می توانید برای جراحی برجسته کردن گونه و لب از جراحی پروتز استفاده کنید. این روش برای برجسته کردن گونه و لب بسیار مفید است. بیشتر به خاطر این جراحی پروتز را توصیه می کنیم که یک روش دائمی است و می تواند هم به صورت تنها و هم با سایر جراحی های زیبایی برای بیماران انجام شود.

 

سایر روش ها

اما علاوه بر روش جراحی پروتز می توان از دو روش دیگر نیز استفاده کرد. دو روش دیگر هر دو تزریقی هستند. تزریق چربی و ژل. پیشنهاد می کنیم اگر قصد انتخاب هر یک از این روش ها را دارید در خصوص ان با پزشک زیبایی صحبت کنید و مشاوره های لازم را از ان دریافت کنید.

 

معرفی افراد واجد شرایط برای جراحی برجسته کردن گونه و لب

چه افرادی شرایط لازم برای انجام جراحی برجسته کردن گونه و لب را دارند؟ آیا تا به حال از خود پرسیده اید که آیا شما می توانید اقدام به انجام جراحی پروتز گونه کنید؟ بله. شما نیز برای انجام این کار باید شرایط خود را بسنجید و ببینید که آیا جزو افرادی هستید که بتوانید کاندید جراحی برجسته کردن گونه و لب باشید.

به صورت کلی می توان گفت، تمامی کسانی که حالت طبیعی گونه های خود را از دست داده اند و یا حتی در اثر افزایش سن حجم گونه های خود را از دست داده اند، مستعد ترین افراد برای انجام جراحی پروتز گوه هستند.

 

مشورت با پزشک متخصص فرامو نشود

باید قبل از انجام این عمل شرایط شما توسط پزشک بررسی شود. افرادی که به بیماری های پوستی مبتلا هستند یا حساسیت پوست صورت دارند، واجد شرایط برای جراحی برجسته کردن گونه و لب نیستند. به همین خاطر حتما قبل از جراحی جلسات مشاوره را پیش پزشک سپری کنید.

 

کارهایی که باید قبل از جراحی برجسته کردن گونه و لب انجام دهید

همانطور که میدانید، جراحی برجسته کردن گونه و لب یک نوع جراحی زیبایی حساس است. به همین خاطر برای انجام آن باید در درست ترین وضعیت روحی و جسمی خود را به اتاق عمل برسانید. پیشنهاد میکنیم مراقبت های قبل از عمل را حداقل از 10 روز پیش از عمل شروع کنید. اولین و شاید یکی از مهم ترین کار هایی که باید قبل از جراحی برجسته کردن گونه و لب انجام دهید، جلوگیری از رسیدن ویتامین E به بدنتان است. مصرف ویتامین E، آسپرین و داروهای ضد درد باعث می شود دوره نقاهت شما طولانی تر شود. پس از مصرف این موارد خودداری کنید.

یکی دیگر از مراقبت هایی که باید قبل از جراحی انجام دهید، حذف سیگار حدود 1 ماه قبل از روز جراحی است. مصرف دخانیاتی مانند سیگر وقلیان باعث می شود اختلالات ناشی از جراحی چند برابر شود.

برای تسریع التیام درد هم که شده سیگار را حذف کنید.حتما چند روز قبل از مراجعه برای عمل پروتز گونه، صورت خود را اصلاح کنید و در بهداشتی ترین حالت ممکن آماده عمل شوید. در اخر توصیه می کنیم وسایلی همچون مجله و روزنامه همراه خود داشته باشید زیرا باید بعد از عمل مدتی را بدون تحرک باشید. این کار کمک خواهد کرد و حوصله شما سر نرود.

 

مراقبت های ضروری بعد از جراحی برجسته کردن گونه و لب

کار جراحی برجسته کردن گونه و لب با خروج از اتاق عمل به اتمام نمی رسد. برای اینکه یک نتیجه ثمربخش را شاهد باشید باید حتما مراقبت های بعد از جراحی را به درستی انجام دهید. پس از اینکه فرایند عمل جراحی به اتمام برسد، به اتاق ریکاوری و سپس بخش منتقل خواهید شد. بعد از گذشت مدتی مرخص می شوید. سعی کنید به محض رسیدن به منزل خود، دراز بکشید. 2 بالش را قرار دهید سپس به صورت طاقباز به روی ان بخوابید.

این کار را تا 3 روز انجام دهید. یعنی تا 72 ساعت استراحت مطلق. در این بازه زمانی نباید هر چگونه دارویی را سرخودانه مصرف کنید. تنها مجاز هستید استامینوفن را آن هم با مجوز پزشک مصرف کنید. سیگار کشیدن، خوردن مشروبات الکلی و حتی برخورد دید سیگار یا قلیان به صورت شما می تواند روند ترمیم پوست را کند کند.

به هیچ وجه نباید ضربه ای به صورت شما وارد شود. انجام این کار تمام زحماتی که برای جراحی برجسته کردن گونه و لب کشیده اید را هدر خواهد داد. سعی کنید در طول دوره نقاهت، از برنامه غذایی که پزشک برای شما تنظیم کرده است، استفاده کنید.

 

پاسخ به چند سوال در خصوص جراحی برجسته کردن گونه و لب

حال که اطلاعات لازم را در مورد جراحی برجسته کردن گونه و لب را به دست آورید و دانستید که چه روش هایی برای انجام این جراحی وجود دارد، باید به سوالات ذهن خود پاسخ دهید. یکی از مهم ترین سوالاتی که در این مورد پرسیده می شود، مربوط به درد این جراحی است. آیا جراحی برجسته کردن گونه و لب با درد شدید همراه است؟

شاید جالب باشد بدانید، تقریبا هیچ بیماری را پیدا نمی کنید که درد ناشی از این جراحی را دردی شدید و عذاب آورد بداند. جراحی برجسته کردن گونه و لب با درد جزئی همراه است که می توان آن را با مصرف مسکن بر طرف کرد. آیا جای برش بعد از جراحی برجسته کردن گونه روی صورت باقی خواهد ماند؟

این سوال نیز یکی از پر تکرار ترین سوالاتی است که پیرامون موضوع جراحی برجسته کردن گونه و لب مطرح می شود. پاسخ این سوال منفی است. با توجه به اینکه برش های جراحی پروتز گونه از راه داخل دهان انجام خواهد شد، هیچ اثری از برش روی صورت شما نخواهد ماند.

نتیجه گیری

جراحی برجسته کردن گونه و لب یک جراحی زیبایی مناسب برای خانم هایی است که پوست گونه آن ها تحلیل رفته است و لب های نازک با پوسته حساس دارند. استفاده از این روش برای جراحی می تواند روحیه شما را دگرگون کند و تاثیر زیادی در شادابی چهره شما بگذارد. اما حتما باید دوره نقاهت بعد از این عمل را به خوبی پشت سر بگذارید و مراقبت های لازم را به درستی انجام دهید.

حداقل تا 1 هفته باید دوره نقاهت این جراحی را پشت سر بگذارید و سپس می توانید به فعالیت های روزمره خود بپردازید. اگر در مورد شیوه جراحی برجسته کردن گونه و لب و هزینه انجام این جراحی سوالی در ذهن خود دارید، می توانید در انتهای این مطلب و در قسمت نظرات، دیدگاه و سوال خود را با ما به اشتراک بگذارید تا پشتیبانان ما در وبسایت گروه جراحان ایران سبز در کوتاه ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ دهند.

هم چنین توصیه می کنیم از تجربیات خود در مورد جراحی برجسته کردن گونه و لب نیز برای ما بنویسید تا افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند بتوانند از تجربیات تلخ و شیرین شما استفاده کنند. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید و موثر واقع شده باشد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *