آراسته شدن و زیبایی یکی از خواسته های روح بی نهایت طلب انسان است. مردم سعی می کنند تا با بهترین ظاهر ممکن در جامعه حاضر شوند. با استناد به انی موضوع، بازار جراحی های زیبایی چند صباحی است که حسابی رواج شده است. در این بین یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی، جراحی زیبایی پروتز سینه است. جراحی زیبایی پروتز سینه یا همان جراحی بزرگ کردن سینه یکی از جراحی های شایع در میان بانوان است که در کشورمان طرفداران زیادی پیدا کرده است.

در مورد جراحی زیبایی پروتز سینه چه می دانید؟ ما در این مطلب از گروه جراحان ایران سبز سعی داریم در مورد جراحی زیبایی پروتز سینه و هر آنچه را که در مورد این جراحی لازم است بدانید، در اختیارتان قرار دهیم تا اگر قصد انجام این جراحی را دارید، با علم کافی برای جراحی اقدام کنید. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا بدانید جراحی زیبایی پروتز سینه چیست و چگونه انجام می شود. مطالعه این مطلب و کسب اطلاعات لازم در خصوص پروتز سینه، تنها به 10 دقیقه زمان نیاز دارد.

آشنایی با جراحی زیبایی پروتز سینه

جراحی زیبایی پروتز سینه یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی در دنیا است که مختص به خانم ها است. این جراحی زیبایی به دلایل مختلفی در خانم ها انجام می شود. جراحی زیبایی پروتز سینه بیشتر زمانی انجام می شود که ایرادی در سینه ها به وجود آمده باشد. برای مثال ممکن است بر اثر تصادف، بیماری و یا حتی افزایش سن، ایراداتی در سینه ها به وجود بیاید که تماما با استفاده از جراحی زیبایی پروتز سینه، بر طرف می شود.

این عمل جراحی امید زندگی با نشاط را به بسیاری از خانم ها برگردانده است. علاوه بر بروز مشکل در سینه ها، جراحی پروتز سینه برای فرم دهی به سینه و بزرگ تر کردن آن ها نیز کاربرد دارد. لازم به ذکر است، جراحی زیبایی پروتز سینه بسته به میزان نیاز بیمار و سلیقه ای که خودش دارد، در اندازه ها و فرم های مختلف انجام خواهد شد.

شایع ترین دلیلی که باعث می شود خانم ها دست به جراحی زیبایی پروتز سینه بزنند، بازگرداندن اعتماد به نفسشان است. این را نیز اضافه کنیم که پروتز سینه می تواند برای ترمیم سینه های سالم و متقارن کردن اندازه سینه ها پس از تغییرات وزنی نیز استفاده شود. با این اوصاف دانستید که جراحی زیبایی پروتز سینه چیست و چه زمانی انجام می شود.

شیوه انجام عمل جراحی زیبایی سینه

حال که دانستید جراحی زیبایی پروتز سینه چیست و در چه زمان هایی خانم ها تصمیم به انجام این جراحی می گیرند، باید به شیوه انجام این عمل آشنا شوید و بدانید که این روش جراحی چگونه باعث تغییر اندازه و حجم سینه ها خواهد شد؟ افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی پروتز سینه را دارند ابتدا باید جلسات مشاوره را بگذرانند.

در این جلسه، پزشک شرایطی که باید بیمار بر اساس آن اقدام به جراحی کند را مشخص خواهد کرد. شرایطی مانند وضعیت سلامت بیمار، تعیین نوع و اندازه پروتز و تاریخ انجام این جراحی، تماما در این جلسه مشخص خواهد شد.

محل برش

لازم است بدانید برای این جراحی باید برش های لازمی به 3 محل مختلف زده شود. برش از زیر بغل؛ برش از زیر سینه و دور نوک سینه، 3 قسمتی است که نیاز به برش دارد. اینکه پزشک کدام قسمت را برای برش انتخاب می کند بسته به نوع پروتزی است که استفاده می شود. لازم است بدانید برش های زده شده عمیق نیستند پس نگران نباشید.

در بین این 3 قسم برای برش، برش زیر سینه نسبت به دو قسمت دیگر، شایع تر است و حدودا تا 5 سانتی متر زیر سینه برش داده می شود تا پروتز جاگذاری شود. برش زیر بغل نیز توسط کمتر پزشک انجام خواهد شد. در این روش نیازی به جراحی برای قرار دادن پروتز نیست.

جراحی زیبایی پروتز سینه چقدر زمان می برد؟

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که در مورد جراحی زیبایی پروتز سینه در ذهن مخاطبان وجود دارد، مدت زمان انجام این جراحی است. ابتدا باید بدانید این جراحی یک عمل ایمن و کم تهاجمی است. طول مدت زمان جراحی زیبایی پروتز سینه شاید نهایتا تا 2 ساعت زمان ببرد اما باید دوره نقاهت را به صورت کامل بگذرانید.

کل فرایند جراحی زیبایی پروتز سینه تا دوره نقاهت ان، نهایتا 2 هفته زمان می برد. یعنی شما 2 ساعت در اتاق عمل هستید و حدود 14 روز باید دوره نقاهت را سپری کنید. البته این زمان بسته به چگونگی جراحی و شرایط هر فرد دارد. برخی افراد با مراقبت های درست می توانند این بازه زمانی را کوتاه تر کنند.

معرفی انواع پروتز سینه

شاید با مطالعه مطلب تا به این قسمت، تصور کرده باشید که جراحی زیبایی پروتز سینه چندان هم جراحی پیچیده ای نیست. اما زمانی که با انواع پروتز سینه آشنا می شوید، متوجه خواهید شد که این کار چه پیچیدگی دارد. لازم است بدانید پروتز هایی که در کلینیک های زیبایی به بیماران تجویز می شود، بر اساس حجم و شکل ظاهری که دارد به گونه های مختلفی تقسیم می شوند. برای مثال از نظر شکل ظاهری و حجم پروتز می توان انواع پروتز سینه را به پروتز سینه گرد و پروتز سینه اشکی دسته بندی کرد.

شاید جالب باشد بدانید، پروتز سینه از نظر جنس نیز به دسته های مختلفی تقسیم می شوند.

از نظر جنس نیز پروتز سینه ها به پروتز های آب نمکی و پروتز سینه سیلیکونی تقسیم بندی می شوند. استفاده از هر یک این موراد، به سلیقه شما و دستور پزشک بستگی دارد. هر یک از این انواع پروتز های سینه مزیت ها و معایبی دارند. برای مثال پروتز سینه آب نمکی به خاطر موادی که دارد با بدن سازگار است. یعنی در صورت پارگی جذب بدن می شود. پس سعی کنید برای انتخاب یکی از انواع پروتز سینه، حتما با پزشک مشورت کنید تا بر اساس شرایط شما، بهترین را برای شما تجویز کند.

شناخت بهترین برند پروتز سینه

یکی دیگر از مهمترین اطلاعاتی که باید برای جراحی زیبایی پروتز سینه به دست بیاورید، شناخت بهترین برند های پروتز سینه است. شناخت مارک های برتر پروتز سینه باعث می شود شما یک انتخاب ایده آل داشته باشید و به طرف مارک های تقلبی و بی کیفیت نروید. امروزه شرکت های زیادی هستند که در زمینه تولید پروتز سینه فعالیت می کنند. شاید پیدا کردن بهترین برند ها کار سختی باشد اما شدنی است. قبل از اینکه به معرفی بهترین برند های پروتز سینه بپردازید، قصد داریم یک موضوع مهم را برای انتخاب برند پروتز سینه مطرح کنیم.

تحت هیچ عنوانی دست روی برند های ارزان قیمت پروتز سینه نگذارید. ارزان بودن برخی برند ها به معنای بی کیفیت بودن ان ها است. پروتز سینه وسیله ای نیست که بتوانید در انتخاب آن به هزینه زیاد توجه کنید زیرا ممکن است فرایند جراحی را بی ثمر کند، پس حتما یک برند معتبر را برای جراحی زیبایی پروتز سینه انتخاب کنید.

پروتز سینه پلی تک، پروتز سینه منتور، پروتز سینه ناگور و پروتز سینه موتیوا، 4 مورد از برترین برند های پروتز سینه هستند که توصیه می کنیم حتما یکی از ان ها را برای جراحی زیبایی پروتز سینه خود انتخاب کنید. استفاده از این برند های پروتز سینه باعث می شود، پروتز سینه شما علاوه بر کیفیت بالا، عمر طولانی نیز داشته باشد و به راحتی از بین نرود.

جراحی پروتز سینه چه عوارضی دارد؟

همان طور که از مزیت های جراحی زیبایی پروتز سینه آگاه هستید، حتما باید عوارض انجام این جراحی را بشناسید زیرا هر عملی دو بعد مثبت و منفی دارد. طبیعی است که جراحی پروتز سینه نیز عوارضی را با خود برای بیمار به همراه داشته باشد. اما در خصوص عوارض پروتز سینه چندان نگران نباشید چرا که این عوارض عموما مقطعی و کوتاه مدت هستند و پس از سپری شدن دوره نقاهت، از بین می روند.

اولین عارضه

یکی از اولین عوارضی که جراحی زیبایی پروتز سینه، درد و تورم سینه ها در بانوان است. بعد از جراحی در سینه های خود احساس درد خواهید کرد.این درد علاوه بر تورم ممکن است سرگیجه و حالت تهوع را نیز با خود برای بیمار همراه داشته باشد. غیر از این درد، ممکن است احساسات ناخوشایندی نیز به شما دست دهد.

سایر عوارض

معمولا گمان خواهید کرد که سینه هایتان بد فرم شده است. اما این عوارض در عین اینکه بسیار شایع است، به شدت مقطعی است و بعد از چند ساعت از بین می رود. غیر از این موارد ممکن است احساس بی حسی در سینه و یا هاله سینه خود احساس کنید که این بی حسی نیز به خاطر بیهوشی عمل است و پس از ساعاتی برطرف می شود. پس در خصوص عوارض جراحی زیبایی پروتز سینه، چندان نگران نباشید.

مراقبت هایی که باید بعد از جراحی پروتز سینه انجام دهید

با عمل جراحی، فرایند جراحی زیبایی پروتز سینه شما به اتمام نمی رسد. برای اینکه یک جراحی زیبایی پروتز سینه موفق را پشت سر بگذارید، باید مراقبت های بعد عمل را مو به مو اجرا کنید. در واقع کار اصلی شما برای نتیجه بخش شدن عمل پروتز سینه، پس از خروج از اتاق عمل آغاز خواهد شد. در ادامه به مهم ترین مراقبت هایی که باید بعد از جراحی زیبایی پروتز سینه انجام دهید، اشاره خواهیم کرد.

خوابیدن به صورت طاق باز:

شما باید حداقل تا 15 روز بعد از جراحی زیبایی پروتز سینه، به صورت طاق باز بخوابید. به هیچ وجه نباید بر روی سینه های خود بخواهید. انجام این کار آسیب شدید را به شما وارد خواهد کرد.

از ورود آسیبی به بخیه ها خودداری کنید:

بخیه هایی که برای جراحی زیبایی پروتز سینه استفاده می شود، عموما جذب بدن می شوند. تا زمانی که این بخیه ها جذب شوند، از آنها مراقبت کنید و نگذارید کوچک ترین اسیبی به ان ها وارد شود.

خودداری از انجام فعالیت های سنگین و رعایت رژیم غذایی مناسب:

این دو فاکتور جزو مهمترین مواردی هستند که باید برای مراقبت بعد از جراحی زیبایی پروتز سینه، به درستی انجام دهید. حداقل تا 30 روز بعد از جراحی زیبایی پروتز سینه نباید ورزش های سنگین انجام دهید. حتی بلند کردن اشیا سنگین نیز برای شما ممنوع است. برای وعده های غذایی خود، عین آن چیزی را که پزشک توصیه کرده است، مصرف کنید تا روند بهبودی شما سریع تر شود. زیرا استفاده از برخی مواد غذایی باعث کند شدن روند درمان شما خواهد شد.

پروتز سینه چقدر ماندگار است؟

اکثرا به اشتباه گمان می کنند، پروتز سینه دائمی و ماندگار است، اما این باور نادرست است. عوامل زیادی هستند که می توانند در طول عمر پروتز سینه تاثیر بگذارند. برخی از راهکار ها باعث می شود طول عمر پروتز سینه بالاتر برود اما آنچه که اکثر مردم فکر میکنند، نادرست است و این جراحی دائمی نیست.

در برخی موارد ممکن است پروتز سینه بر اثر ضربه های بیرونی و فشار هایی که به آن وارد می شود، آسیب ببینید تا بترکد. ترکیدن پروتز سینه سبب خالی شدن آن خواهد شد. حتی در صورتی که این مشکل نیز بروز نکند، امکان دارد که عمر برخی از پروتز سینه ها به یک سال نیز نکشد. پس نمی توان عدد دقیقی را به عنوان میزان ماندگاری پروتز سینه مطرح کرد. سعی کنید با انتخاب بهترین برند پروتز سینه و انجام مراقبت های لازم، عمر پروتز سینه خود را بالا ببرید.

هزینه جراحی زیبایی پروتز سینه

حال که همه اطلاعات لازم در مورد جراحی زیبایی پروتز سینه  را به دست آورید، باید با یک مسئله مهم در مورد این جراحی اشنا شوید و آنهم میزان هزینه انجام این جراحی زیبایی است. قیمت پروتز سینه یک عدد ثابت را مطرح نمی کند. قیمت این جراحی برای افراد با شرایط مختلف، گوناگون است. عوامل زیادی هستند که در قیمت پروتز سینه تاثیر دارند. اما قبل از اینکه به عوامل تاثیر گذار در قیمت پروتز سینه بپردازیم، باید بگوییم هزینه های جانبی برای انجام این عمل مانند هزینه انجام آزمایشات از میزان هزینه جراحی زیبایی پروتز سینه جدا است.

میزان مهارت و تخصصی که پزشک دارد، نوع و مارک پروتز سینه، شیوه جراحی و موقعیت کلینیک یا مطب پزشک از جمله مهمترین عواملی هستند که در قیمت پروتز سینه تاثیرگذار خواهند بود. هر یک از این عوامل به صورت مستقیم می توانند در قیمت جراحی زیبایی پروتز سینه تاثیر بگذارند. علاوه بر هزینه انجام آزمایشات، باید به هزینه جراحی زیبایی پروتز سینه، هزینه های ویزیت جلسه های مشاوره و هزینه معاینه دوره نقاهت را نیز اضافه کنید.

جمع بندی

پروتز سینه یکی از جراحی های زیبایی است که بانوان آن را به دلایل مختلف و بسته به شرایط خود انجام می دهند. در این مطلب از وبسایت گروه جراحان ایران سبز هر آنچه را که در مورد جراحی زیبایی پروتز سینه لازم بود، برایتان آوردیم. دانستید که این جراحی برای هر فرد با شرایطی که دارد، متفاوت خواهد بود.

آیا تا به حال در اطرافیان خود کسی را داشته اید که جراحی پروتز سینه انجام داده باشد؟ پیشنهاد می کنیم در انتهای این مطلب، نظرات و تجربیات خود را از پروتز سینه برای ما بنویسید تا افرادی که به فکر انجام جراحی زیبایی پروتز سینه هستند، از نظرات شما استفاده کنند. همچنین اگر سوالی در مورد این جراحی دارید، در همین قسمت با ما به اشتراک بگذارید تا پشتیبانان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات شما پاسخ دهند. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید و موثر واقع شده باشد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *