تغییر شکل گونه و چانه مستلزم فرم‌دهی به ظاهر صورت با افزایش حجم یا حذف بافت چربی اضافی است. شما باید یک مرکز جراحی دهان و صورت معتبر برای فرم‌دهی و برجسته‌سازی گونه‌ انتخاب کنید که روش‌های جراحی و غیر جراحی این عمل را ارائه می‌دهد.

 

فرم‌دهی گونه و چانه چگونه کار می‌کند؟

بیمارانی که تمایل دارند ظاهری باریک‌تر در ناحیه‌های مختلف بدن‌شان داشته باشند، شاید لیپوساکشن مناسب‌ترین روش برای آنها باشد. این روش شامل ایجاد برش‌های کوچک در ناحیه‌های مورد نظر و برداشتن رسوبات چربی موضعی از طریق یک لوله نازک کانولا است. چربی را می‌توان دور انداخت یا برای انتقال چربی به جای دیگری از صورت پردازش کرد.

کسانی که به دنبال برسجته‌سازی گونه‌ یا چانه خود هستند نیز می‌توانند این کار را از طریق انتقال چربی، پرکننده‌های پوستی یا ایمپلنت‌های مصنوعی انجام دهند. پزشک جراح متخصص و ماهر در جلسه مشاوره اولیه گزینه‌های پیش‌روی شما را به صورت دقیق بررسی خواهد کرد.

هر روشی شرایط و نتایج خاص خودش را دارد. با این حال، پزشک جراح شما از بهترین تکنیک‌های موجود برای به حداقل رساندن زمان بهبودی و کاهش عوارض جانبی تا حد ممکن استفاده می‌کند. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که در حدود 1 هفته پس از لیپوساکشن، انتقال چربی یا ایمپلنت به سر کار خود بازگردید. پرکننده‌های پوستی زمان کوتاهی برای درمان دارند و مدت کمی از وقت شما را می‌گیرند.

 

فرم‌دهی و برجسته‌سازی گونه‌ برای چه کسانی مناسب است؟

اگر رسوبات چربی ناخواسته در گونه یا چانه خود دارید، شاید کاندید خوبی برای لیپوساکشن صورت باشید. اگر به دلیل ژنتیک یا روند طبیعی پیری صورت‌تان به ویژه گونه و چانه‌تان دچار کاهش حجم شده است، انتقال چربی، پرکننده‌های پوستی یا ایمپلنت شاید برای شما مناسب باشد.

ارزیابی و بررسی کامل صورت شما بهترین راه برای تعیین این موضوع است که آیا فرم‌دهی و برجسته‌سازی گونه‌ برای شما مناسب است و یا نه. در مشاوره اولیه حتماً در مورد اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود با پزشک‌تان صحبت کنید.

 

مردان و زنانی که از سلامت کلی برخوردار هستند و هیچ بیماری زمینه‌ای ندارند، بهترین گزینه برای جراحی زیبایی هستند. بیماران باید انتظارات واقع‌بینانه‌ای درباره آنچه این روش می‌تواند انجام دهد داشته باشند.

 

مدت زمان ظاهر شدن نتایج چقدر است؟

برخی از نتایج حاصل از روش‌های جراحی مانند لیپوساکشن، انتقال چربی و ایمپلنت را می‌توان مستقیماً پس از عمل مشاهده کرد. با این حال، با از بین رفتن تورم و کبودی بعد از عمل، باید شاهد بهبود مداوم صورت خودتان باشید. بیشتر پرکننده‌های پوستی نتایج فوری ارائه می‌دهند.

تزریق چربی به گونه

تزریق چربی از روش‌های فر‌‌م‌دهی و برجسته‌سازی گونه است. در این روش چربی خارج شده از بدن شخص، به گونه انتقال داده می‌شود. البته قبل از  تزریق چربی به گونه مرحله آماده‌سازی روی چربی استخراج شده انجام می‌شود.بافت‌های چربی با امکان پخش و تقسیم سلولی به ناحیه گونه انتقال داده می‌شوند و باعث برجسته شدن و فرم‌دهی گونه و همچنین جوانسازی صوورت می‌شوند.

چون در تزریق چربی به گونه از بافت‌های چربی خود بدن استفاده می‌شود، به همین دلیل حساسیت یا جواب ندادن چربی تزریق شده به گونه به حداقل می‌رسد.

 

تزریق ژل به گونه

تزریق ژل به گونه نیز روشی کاملا موثر برای فر‌‌م‌دهی و برجسته‌سازی گونه است. این روش به صورت سرپایی انجام می‌شود و مدت زمان کمی از وقت شما را می‌گیرد. با بالارفتن سن گونه‌ها دچار شلی یا افتادگی می‌شوند و باعث پیری بیش از اندازه شده و زیبایی صورت را کم می‌کنند. این امر باعث نارضایتی بیشتر افراد از صورت‌شان می‌شود. به همین خاطر این افراد به دنبال راه‌حلی برای برگرداندن زیبایی و جذابیت صورت خودشان هستند.

بهترین و راحت‌ترین تکنیک برای فرم‌دهی و برجسته‌سازی گونه، روش تزریق ژل است. تزریق ژل باعث برجسته شدن گونه‌ها و ظاهری جوان‌تر شده و همچنین چین و چروک‌های خط لبخند و برآمدگی‌ها و پف کردن‌های زیر چشم را کاهش می‌دهد.

 

برای فرم‌دهی و برجسته‌سازی گونه تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟

هر دوی این روش‌ها برای برجسته‌سازی و حجم دادن به گونه‌ها موثر هستند و باعث زیبایی و جوانسازی پوست شما می‌شوند. اما برای اینکه بدانیم کدامیک از این روش‌ها بهتر است باید آنها را از لحاظ ماندگاری، هزینه، سادگی عمل و سایر مولفه‌ها بررسی کنیم.

گونه‌ها نیاز به پرکننده و ژل‌ بیشتری دارند، چون وسعت بیشتری از صورت با به خود اختصاص داده‌اند. مقدار لازم برای هر تزریق ژل یا پرکننده به شکل و مقدار گونه هر شخصی وابسته است. هه چقدر فرم و حجم گونه شخص بیشتر باشد، مسلما تزریق بیشتری نیز لازم خواهد داشت. در حالت کلی، برای برجسته‌سازی و فرم‌دهی به گونه احتمالا ۱ الی ۵ سی‌سی لازم باشد. این مقدار در تزریق چربی به دلیل جذب مقداری از بافت‌ها بعد از تزریق، زیادتر نیز است.

ماندگاری تزریق چربی در مقایسه با تزریق ژل بیشتر است، البته به این شرط که تزریق درست انجام شود و بعد از تزریق مراقبت‌های لازم طبق توصیه پزشک انجام شود. در تزریق ژل با اسید هیالورونیک بیشترین مدت ماندگاری حدود ۲ سال است.

از طرفی دیگر اگر تزریق ژل مورد دلخواه شخص نباشد و آن را بعد از تزریق دوست نداشته باشد، می‌تواند با تزریق آنزیمی، حجم گونه را کاهش دهد. در صورتی که در تزریق چربی این مزیت وجود ندارد.

البته باید توجه کنید که به خاطر بیشتر شدن تولید کلاژن دردر پوست بعد از تزریق ژل، احتمال بسیار بالایی وجود دارد که گونه‌های شما بعد از جذب کامل مواد، زیباتر از پیش از تزریق شوند و اصلا نیازی به از بین بردن یا کاهش آنها نباشد.

بهترین راه برای اینکه بفهمید کدام روش برای شما مناسب است، این است که از پزشک متخصص زیبایی خودتان در این باره مشورت بگیرید و نیازها و خواسته‌های خودتان را با وی در میان بگذارید.

 

مراقبت‌های پس از تزریق ژل به گونه

 

مراقبت‌های پس از تزریق چربی به گونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *