زاویه سازی فک در بین فاصله لبه پایین آرواره شخص انجام می‌شود. معمولا این عمل زیبایی دو دلیل اصلی دارد. جوان‌سازی و زیبایی دو دلیلی هستند که افراد به فکر زاویه‌سازی فک خود می‌افتند.

جوان و زیبا به‌نظر رسیدن در نگاه دیگران خواسته همه کسانی است که به خاطر افزایش سن این دو را از دست داده‌اند. برای زاویه‌سازی فک می‌توانید نحوه انجام آن را انتخاب کنید. مثلا می‌خواهید گوشه‌دار یا باریک یا خیلی مردانه باشد.

از بین رفتن پیش‌آمدگی آرواره، استخوان و بافت نرم، در اطراف پیش‌آمدگی آرواره با خط آرواره متوازن می‌شود. معمولا سر با حرکت آرواره به عقب کشیده می‌شود. این عامل باعث از بین رفتن هماهنگی بین ساختار بخش خط آرواره می‌گردد. با ژل‌های تزریقی پوستی می‌توان ساختار این خط آرواره را ترمیم کرد تا به صورت طبیعی جوان دیده شود.

برخی از افراد به صورت مادرزادی خط فک بزرگ‌تری دارنند و برخی خط فک کوچکتر یا ناقصی دارند، همه این موارد با تزریق ژل و چربی به بهترین صورت ترمیم و بازسازی می‌شود.

 

مزایای زاویه‌سازی فک

 

مقدار مناسب تزریق ژل برای زاویه‌سازی فک

پیش از تزریق ژل، باید فک باید به صورت کامل بررسی شود و ابتدا با تزریق‌ها آرام، ماهیچه‌های نوارهای پلاتیسما برای این کار آماده شوند. در صورتی که در ناحیه گردن زیر چانه چربی اضافی باشد باید آن را به وسیله لیپوساکشن گردن برداشت.

در مرحله بعدی نوبت به انتخاب دوز تزریق ژل می‌رسد. این مقدار برای تزریق به هر شخصی متفاوت است و کاملا به آناتومی صورت و خواسته‌های زیبایی شخص دارد. برخی فقط نیاز به یک میلی‌لیتر ژل دارند و با این دوز احساس می‌کنند فک آنها زیبایی خوبی پیدا می‌کند. اما برخی دیگر با تزریق ۶ میلی‌لیتر ژل، رضایت خود را از عمل بروز می‌دهند.

پزشک متخصص، صورت‌تان را بررسی می‌کند و با توجه به موارد بالا، سعی می‌کند بهترین دوز را برای شما انتخاب کند. در صورتی که شخص سابقه عوارض تزریق دارد، یا هزینه عمل برای او بیشتر در می‌آید، یا نیاز به نتیجه ظریف‌تری دارد، با تشخیص پزشک می‌تواند دور پایینی از تزریق ژل را دریافت کند.

در حالت نرمال می‌توان در جلسه اول فقط ۲ میلی‌لیتر تزریق انجام داد و ماهانه این مقدار را ادامه داد، در صورتی که شخص از ظاهر صورت خود در این مدت راضی باشد، می‌تواند این روند درمانی را ادامه دارد یا آن را کم و زیاد کرد.

آیا تزریق ژل به فک درد دارد؟

قبل از تزریق با یک کرم بی‌حس‌کننده، ناحیه فک بی‌حس می‌شود تا شما دردی را در هنگام تزریق احساس نکنید. معمولا این کرم را ۴۵ دقیقه قبل از عمل در فک استفاده می‌کنند تا کاملا ناحیه مورد نظر بی‌حس شود.

در صورتی که قرار باشد از کانولا برای تزریق استفاده شود، حتما از بی‌حسی موضعی در ناحیه مورد نظر استفاده می‌شود

بعد از تزریق می‌توانید برای کاهش درد و کبودی از یخ استفاده کنید.

اگر نیاز باشد با تشخیص پزشک می‌توان از دستگاه Penthrox به عنوان داروی آرام‌بخش و ضد درد در ناحیه ففک استفاده کرد. البته این مورد برای تعداد کمی از بیماران به‌کار می‌رود و اصلا متداول نیست.

از اکسید نیتروژن یا همان گاز خنده نیز می‌توان برای بی‌هوشی استفاده کرد. این گاز، بی‌رنگ و غیر قابل اشتعال است و بوی دلپذیر و طعم شیرین ملایمی دارد.

 

نحوه تزریق ژل به فک چگونه است؟

 

عوارض تزریق ژل به فک

 

مراقبت‌های لازم بعد از تزریق ژل برای فک

 

چه انتظاراتی باید بعد از تزریق ژل داشته باشید؟

تزریق ژل اثرات خودش را بلافاصله نشان می‌دهد. بیشتر تورم‌های بعد از تزریق، حداکثر تا ۲ الی ۳ روز کاهش پیدا می‌کند.

ممکن است بعد از تزریق، نامتقارنی در فک مشاهده کنید که جای نگرانی نیست و تا دو هفته به خودی خود از بین می‌رود. دلیل نبود تقارن، بیشتر به خاطر تورم یا کبودی یک طرف فک است. درمان زود هنگام آن باعث بیشتر شدن عدم تقارن می‌شود.

 

درمان چه مدت طول می‌کشد؟

درمان به عوامل متعددی مانند آناتومی بیمار، متابولیسم، دوز، تعیین سطح، محصول و غیره بستگی دارد و از هر شخصی به شخص دیگر متفاوت است. رضایت بیمار در هر مرحله از درمان  بسیار مهم است. در صورتی که بیمار بعد از یک ماه از نتیجه درمان خود رضایت داشته باشد، می‌توان درمان را تا ۶ ماه به همین روال ادامه داد و بعد از آن درمان را به یک بار در سال موکول کرد.

اما اگر بیمار در همان ماه اول از نتیجه درمان خود رضایت نداشته باشد، یعنی مقدار دوز استفاده شده نتیجه نداده و می‌توان دوز و تعداد جلسات تزریق را به هر ۱ الی ۳ ماه کاهش داد و بعد در مدت زمان ۶ ماه این روند را ادامه داد تا به یک بار در سال برسد.

 

هزینه تزریق ژل در فک

هزینه تزریق ژل در فک  برای زاویه‌سازی فک به مقدار ماده تزریق شده به ناحیه مورد نظر بستگی دارد. که این مقدار براساس هر سی‌سی محاسبه می‌شود. معمولا دست‌کم ۲ سی‌سی ب  تزریق لازم است که با نوع ژل، دستمزد پزشک و منطقه جغرافیایی متغییر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *